Altice Portugal avab Altice International Innovation Award 4. väljaande taotlused

NĂĽĂĽd on avatud taotlused Portugali tehnoloogiainnovatsiooni auhinna 4. väljaandele – Altice International Innovation Award (AIIA), mida edendab Altice Portugal Altice Labs. Kuni 30. septembrini saavad ettevõtted esitada oma kandidatuuri konkursile, mille eesmärk on “Portugali positsiooni tugevdamine innovatsiooni arendamisel, rahvuslike talentide suurendamine ning nende levitamine ukse sees ja väljaspool”, öeldi ettevõtte avalduses.

AIIA edendab seega ettevõtjate ja algajate, aga ka Portugali akadeemiliste asutuste magistrantide ja doktorantide konkurentsivõimet. Kaalul on startupide kategooria võitja 50 tuhande euro suurune auhind ning võimalus täita Altice Groupis piloot (ideekontroll), mille minimaalne kestus on 9 kuud. Akadeemia kategooria võitja saab auhinnaks 25 tuhat eurot.

Selle algatusega on juba kolmandat aastat teinud koostööd Riiklik Innovatsiooniagentuur (ANI), kes annab teadus- ja arendustegevusest tulenevate finalistiprojektide eest auhinna „Teadmistest sündinud“ ning parandab sel viisil riiklikke teadus- ja tehnoloogiaalaseid teadmisi.

Altice Portugal selgitas, et pandeemia praeguse hetke tõttu piirdus AIIA auhind Portugali territooriumiga. See aga tugevdab välistudengite (Portugalis toimuvatel rahvusvahelistel vahetustel) ja teiste riikide idufirmade (filiaalidega Portugalis) osalemist.

Algatuse finaalid mängitakse novembri lõpus. Taotlusi saab esitada veebis nende ametlikul veebisaidil.

Alates 2016. aastast, Altice’i rahvusvaheliste innovatsiooniauhindade debĂĽĂĽdiaastast, on esitatud ĂĽle 200 taotluse, kusjuures kuue projekti eest anti ĂĽle 200 000 euro, teatas ettevõte. AinuĂĽksi eelmisel aastal esitati kolmandas väljaandes 90 taotlust, tuues iLOF-i projekti esile Startups kategooria võitjaga ja akadeemia kategoorias Neural Motor Behavior Extreme Driving.