contador gratis Saltar al contenido

Altice Portugal, Bosch, Huawei ja Universidade de Aveiro ühendavad jõud, et rakendada 5G tööstuses

Portugal on top 10 EL-i riigis, kus on kõige rohkem 5G teste, ilma et talle esitataks isegi riiklikku strateegiat

Altice Portugali, Boschi, Huawei ja Aveiro ülikooli vahel vormistati vastastikuse mõistmise memorandum koostööprotokolli jaoks, et teha kindlaks võimalused 5G kasutuselevõtuks tööstuskeskkonnas, nn Interneti-asjade tööstuses.

Allkirjastamine toimus Aveiro ülikooli teadus- ja innovatsioonipargis ning sellel osalesid Bosch Termotecnologia tehasejuht Jónio Reis, Bosch Security Systems’i tehase juht António Pereira, Huawei Portugali tegevjuht Tony Li, võrgu- ja operatsioonitehnika direktor José Pedro Nascimento aadressil Altice Portugal, Paulo Jorge Ferreira ja Artiro Silva, Aveiro ülikooli dekaan ja prodekaan.

Avalduse kohaselt aitab iga üksus, viide igas sektoris, kus ta tegutseb, projekti eri viisil kaasa aidata. Bosch vastutab 5G kasutamise juhtude rakendamise eest oma Portugali tehastes. Altice aitab kaasa arhitektuuriõppele ja võrgu kujundamisele. Huawei tutvustas oma sidetehnoloogiat ja -seadmeid. Lõpuks on Aveiro ülikoolil võrguarhitektuuri määratlemisel põhiroll, kasutades selleks uude teadus- ja innovatsiooniparki paigaldatavat 5G laborit.

Varem olid need partnerid moodustanud konsortsiumi, et töötada välja Tööstus 4.0-ga seotud projekte, investeerides umbes 10 miljonit eurot. See projekt on veel heakskiitmisjärgus.

Altice Portugali inseneridirektori José Pedro Nascimento jaoks on see “väga asjakohane projekt, mis täidab Altice Portugali panuseid 5G ja IoT-le kui olulistele tehnoloogiatele ja Portugali tööstuse ümberkujundamise põhialustele, aidates seeläbi kaasa riigi jätkusuutlikumale majanduskasvule”. .

Huawei Portugali tegevjuht Tony Li tõi välja, et „Huawei on üks uuenduslikumaid ettevõtteid maailmas ja on au viimase 15 aasta jooksul kaasa aidata sellele, et Portugal muutuks üha enam ühendatud ja nutikaks riigiks. Portugal on alati olnud uuenduslik ja selle reaalsuse säilitamine on oluline. Oleme siin selleks, et anda omalt poolt oma ülesanne ja selles osas on meil väga hea meel teha koostööd Altice, Boschi ja Aveiro ülikooliga, et uurida 5G potentsiaali tööstuses. “

See projekt viiakse ellu eeldatavasti 2023. aasta lõpuks.