Altice Portugal ĂĽhineb ANMP-ga nutikate linnade strateegias ĂĽleriigilise turnee kaudu

Leitakse, et tehnoloogia võib olla lahendus uues detsentraliseerimispoliitikas, arendades dünaamikat kodanike elu parandamiseks, luues rohkem oskusi ja ressursse. Lõpuks kasutage avaliku poliitika mõjutamiseks dünaamika eeliseid, et paremini ära kasutada investeeringuid, näiteks näilise halvenemise korral suhtlusvahendeid.

Miguel de Castro Neto NOVA IMS-ist (NOVA Infojuhtimise Kool) tõstis esile vajadust osata mõista, kuidas muuta linnajuhtimise paradigmasid. Ta ütles, et paljudes linnades on juba vertikaalne lähenemine koos tehnoloogiliste lahendustega. 2019. aastal alustas Radari algatus linnade loenduse korraldamist, et mõista iga piirkonna tehnoloogilist seisundit ja seeläbi mõista, mida on vaja töötada, nimelt muu hulgas avalik wifi, osaluseelarved, nutikas avalik valgustus, nutikas parkimine.

Selle eesmärk on võtta teadmisi minevikust, osata koostada stsenaariume ja astuda esile kerkinud väljakutsetele. Ja seda kõike läbi akadeemikutele, linnadele ja ettevõtetele kättesaadavaks tehtud andmete, mida kodanike toetamiseks kasutada. Selle eesmärkide hulka kuulub innovatsiooni, jätkusuutlikkuse, vastupidavuse ja turvalisuse toetamine ning kõigile võrdse juurdepääsu tagamine teenustele.

JoĂŁo Sousa, projekti ĂĽhe strateegilise partneri CTT administraator juba kolmandat aastat. Hoolimata posti langusest on CTT otsinud uut ärivormi, nimelt digiteerib oma tegutsemispiirkonda, kuid pole unustanud, et kui inimeste kodudeni jõudmiseks on vaja midagi ette võtta, on ettevõte alati kohal. JoĂŁo Sousa garanteerib, et ettevõte on paindlikum ja omab täna suurt osalust e-kaubanduses, võimaldades ettevõtetel luua ettevõtte platvormi kasutades veebiettevõtteid. “Meie DNA-s on luua jätkusuutlikkusel põhinev ökosĂĽsteem,” sõnas ta strateegiana. Elektrisõidukite kasutuselevõtt viis laevandussektoris Portugali suurima autopargi loomiseni.

Altice Portugali administraator Alexandre Fonseca tõstis esile ettevõtte uhkust projektis osalemise üle, tuginedes „rohkemate inimeste toomisele, rohkem autarhiale”, rõhutades teema olulisust linna innovatsiooni toomise strateegias. See tõstab esile Smart City Toursi olulisuse võimaluses luua keskus, et inimesi meelitada, kas külastamiseks või isegi elamiseks. Peale mitusada ettevõtet andsid projektile oma panuse linnad ja isegi kodanikud.

„Tehnoloogia ei ole linnade nutikamaks muutmise peamine vahend, see on sõiduk, sest just inimesed panustavad innovatsiooniteele. Kõige olulisem vara on inimesed ja neid inimesi on vaja ĂĽles ehitada riigi territooriumile ”. See toob esile Altice’i 86 miljoni euro suuruse investeeringu innovatsiooni.

Ta tõi näite, kuidas Viseusse investeerimine viis ta kodanikele lähemale, luues infrastruktuuri töökohtade loomiseks. Kas 1700 töökoha kaudu, mis on loodud otse kõnekeskuste kaudu, või meelitades teisi ettevõtteid linna. Viseu on ka oma tehnoloogia peakorter, labor, kus töötatakse välja lahendusi, mis hõlmavad kogu maakera.

AntĂłnio Almeida Henriques mainis SAPO TEK-ile antud intervjuus, et ĂĽks suuremaid näiteid, mida inimesed näevad targa linna märgina, on „osaluseelarvestamine, samuti on kodanikega suhtlemise protsessi dematerialiseerimine nutikate linnade sfääris, nimelt lähedus suhetele kodanik “. Teel oleva augu osalemine kodaniku suhtlemisel iga linnaga, et ta saaks kiiremini reageerida. Samuti mainis ta, et uus linna prĂĽgivedu võimaldab kodanikel keskkonnasõbralike toimingute eest premeerida nende kodanikutavade eest. KastmissĂĽsteemid aitavad vett säästa sellistes linnades nagu Viseu, mida toetab ringmajandus, mis kasutab vett uuesti aedade kastmiseks, kuid puhastab ka tänavaid.

AntĂłnio Almeida Henriquesi sõnul arendab IBM-i kompetentsikeskus Viseus mobiilsusvaldkonna jaoks mais valmis rakendust, “mis võimaldab MUV-i (Viseu linnaliiklus) peos hoida, kus see inimene teie nutitelefonis ostate ja kinnitage piletid ja piletid, kontrollige bussi saabumisaegu, võite olla teel ja juba rentinud sihtkohta jalgratta või isegi tervitada taksot ĂĽlejäänud reisi tegemiseks või minna oma autoga ja otsida kesklinnast tĂĽhja parkimiskohta, säästes bensiini ja kulutades vähem CO2, “selgitas ta SAPO TEK-ile.

KĂĽsimusele, mis jääb järelejäänud omavalitsustele, et kõik need tehnoloogiad oma ökosĂĽsteemidesse sisse viia, vastas AntĂłnio Almeida Henriques, et kõigepealt peab olema strateegia. Nii et juhtimist on vaja, “sest nad sõudavad sageli hoovuse vastu, jätkates tavapärasel viisil.” Nii on see tõhusam, kodanikesõbralikum ja võimaldab säästa autarhia ressursse, lisas ta.

Ressursside eraldamisel tõi ta näite, et MUV-i puhul koguti 30 miljonit eurot, milles kaks osapoolt läbisid kaks rahvusvahelist avalikku pakkumist. „Touri roll on kõndida mööda maad heade näidete näitamiseks, et teised linnavalitsused saaksid seda kinnitada. Strateegia tuleb isikupärastada, sest kõik omavalitsused pole ühesugused ”.

Siis on ka prioriteetsed olukorrad. “Minu jaoks on olulisem luua nutikas linn ja mais käivitame Viseus õnneliku ja nutika linna ning teeme vastupidi, see tähendab kogu reisi ette võtmine ja sĂĽsteemi tööle panemine ning kui seda esitame, on see töökorras”.

AntĂłnio Almeida Henriques lõpetab väitega, et praeguseks on kõik linnad teadlikud targa linna probleemist, “isegi kui see puudutab energiatõhusust või liikuvust”. Juba praegu on 40 integreeritud strateegiaga linna, mis peavad seda heaks marsruudiks, näidates selle tuuri kasvu aasta-aastalt.

Siit leiate tarkade linnade tuuri 2020 kogu kava

12. veebruar – ĂĽmmargune linn, Valongo

27. mai – Nutikad võrgud ja null-sĂĽsinikdioksiidi energiaĂĽhendus, Évora

30. juuni – Säästev liikuvus, CovilhĂŁ

29. septembril – Nutikas turism, Monchique

4. november – Nutikas innovatsioon, Oeiras

25. nov – Lõppistung, linnapea tippkohtumine, Coimbra

Kirjutage märkmeid: ajakohastatud artikkel intervjuu Portugali linnade riikliku liidu António Almeida Henriquesiga.