Amazon kaebab kuritegelikku võrku, mis varastab raha võltsitud Alexa rakenduse - Interneti kaudu

Amazon kaebab kuritegelikku võrku, mis varastab raha võltsitud Alexa rakenduse – Interneti kaudu

Amazon kaebas kohtusse küberkurjategijad, kes algatasid pettusekampaania, mis oli suunatud tehnikahiiglase nutikõlarite kasutajatele. Burles oli maskeeritud Amazoni tehnikuna erinevatel võltsitud veebisaitidel ja rakendustes.

Washingtoni lääne ringkonnakohtusse esitatud kohtuasja kohaselt ütles Amazon, et kurjategijate välja töötatud skeemis julgustati kasutajaid helistama abikanalile, kuhu nad pidid, ja nad olid sunnitud täitma suurt kindlustusplaani.

Võltsrakenduse ekraanipilt krediit: Amazon

Ettevõtte väitel viivad pettusskeemi läbi kaks üksust, kes väidavad end olevat infotehnoloogia valdkonna tehnilise toe ettevõtted. Probleemiks on Robojap Technologies USA-st ja Quatic Software Solutions Indiast.

Protsessis olev Quatic Software Solutions veebisait pole enam aktiivne, kuid näib, et Robojap Technologies juhib India ettevõtet. Google Play poest eemaldatakse ka kaks võltsrakendust, mida kurjategijad kasutavad kasutajate petmiseks.

Pidage meeles, et 2019. aastal tegi Security Reserch Labsi uurimine teada, et Amazoni ja Google'i intelligentsed isiklikud abistajad võivad olla ohtlike kolmandate osapoolte rakenduste küberrünnakute ohvrid.

Saksa ettevõtte teadlased otsustasid uurida, kuidas saaks ära kasutada Alexa ja Google Assistant'i haavatavusi, ning tegid neli rakendust, mis tundusid kahjutuks mõlemale platvormile. Eksperimentaalsed leiud näitavad, et häkkerid saavad seda kasutada kasutajate vestluste kuulamiseks, ilma et nad teaksid või isegi andmepüügirünnakuid korraldaksid.