Amazon saadab klientidele uriini ja tekitab poleemikat; vaata

Amazoni erakorraline juhtum on viimastel päevadel jõudnud rahvusvahelistel saitidel pealkirjadesse. Vastavalt Yahoo elustiil, mees Alusamaalt Tuscumbiast, ostis kaheks päevaks kavandatud dušikardina. Paki saabudes saabus üllatus: kasti avades leidis ta poti naiste uriiniga.

LOE: Amazon kasutab veopettuste vältimiseks võltsitud pakette

Yahoo tunnistuseks kirjeldas mees, kelle nime ei avaldatud, reaktsiooni, mida ta segadust nähes tundis. “Sain neljapäeva hommikul meili, milles öeldi, et minu ost on kohale toimetatud. Avasin selle ja kui võtsin, oli see naise uriiniproov vms. Ma olin väga ĂĽllatunud. Mu poeg oli seal, seisis, vaatas, kuidas ma paki lahti keerasin, ja naeris selle ĂĽle rõõmsalt, ”meenutab ta.

Ăśks kahest mehest ostab Amazonist dušikardinaid ja saab uriiniproovi – Foto: Disclosure / Amazon

Mees ostab Amazonist dušikardina ja saab uriiniproovi – Foto: Disclosure / Amazon

Tema sõnul tuli pott identifitseerimisega, sealhulgas naise nimi ja sünnipäev. Segadusest hoiatatud Amazon vabandas ja korraldas kardinate kohaletoomise. Nad ütlesid isegi, et uriiniproovi pole vaja tagasi saata. Sellest hoolimata kinnitas mees talle, et hoiab konteinerit ja selle sisu paar päeva lootuses, et keegi temaga ühendust võtab.

Pidage meeles veel ĂĽhte Amazoniga seotud juhtumit

See pole esimene kord, kui Amazon on ebatavalise olukorra välja mõelnud. Lisaks soovimatutele saadetistele põhjustab ettevõte poleemikat ka oma virtuaalse assistendi Alexaga.

2/2 Amazoni virtuaalne assistent Alexa on olnud seotud ka vastuoluliste juhtumitega – Foto: Disclosure / Amazon

Alexa, Amazoni virtuaalne assistent, on seotud ka vastuolulise juhtumiga – Foto: Disclosure / Amazon

Eelmisel aastal sai Bostoni paar Amazonilt 25 pakki ilma ostu sooritamata. Gizmodo sõnul veetsid Mike ja Kelly Gallivan mitu kuud kastide avamist, mis sisaldasid juhuslikke esemeid ja erinevaid hindu. Alguses uskusid nad, et see on nali, kuid siis hakkasid nad kartma. Amazoni sõnul osteti esemed kinkekaartidega. Seetõttu puudub saatja kohta teave. Teised pole ostusid kunagi nõudnud.

2018. aasta jaanuaris sai Amazon Echost mõrvakuriteo peamine tunnistaja. Häälkäsklustega juhitud valjuhääldi leiti läheduses, kus tapeti kaks noort naist. Ese kuulub peamisele kahtlusalusele Timothy Verrillile, keda nähti enne kuritegu naistega koos ja hiljem koristustarvikuid ostmas. Juhtumi eest vastutav kohtunik käskis Amazonil saata Alexa tehtud kaadrid, mis taas tekitasid vaidlusi privaatsuse üle. Teine arutelu, mida see juhtum õhutab, on asjaolu, et Amazoni virtuaalne assistent logib palju teavet ilma kasutaja loata. Juhtum pole läbi.

Teine Alexaga seotud juhtum registreeriti 2018. aastal. Sel ajal salvestas virtuaalne assistent Oregoni osariigi Portlandist pärit paari vestluse ja saatis meestöötajale failid. Poiss võttis kohe ĂĽhendust pealikuga, soovitades tal Echo kinni panna. Ă•nneks on teemaks ainult puitpõrand. Sel ajal tunnistas Amazon oma viga ja palus selle vea pärast vabandust, väites, et Alexa pidi olema mõistnud käsku “Saada salvestatud sõnum”.

Lisateave Amazoni tegevuse kohta Brasiilias

Amazon Brasiilias: kĂĽsimused ja vastused

Amazon Brasiilias: kĂĽsimused ja vastused