Amazon testib Whole Foodsis uut maksesüsteemi ja ainus nõue on… käte olemasolu

Järgmisest aastast saavad mõned Whole Foodsi kauplused makseviise käsitsi aktsepteerida. Selle loo tõi välja New York Post, mis garanteeris, et Amazoni meeskond katsetas skännerit, mis tuvastaks inimkäed makseviisina Põhja-Ameerika supermarketite ketis, mille Amazon omandas 2017. aastal 13 700 miljoni dollari eest. Ettevõte keeldus seda uudist kommenteerimast.

Koodnimega “Orville” katsetavad New Yorgi kontorites tegutsevad Amazoni kaastöötajad sĂĽsteemi, et see toimiks selle biomeetrilise tehnoloogia “katsejänesena”. Selleks kasutavad nad mitut mĂĽĂĽgiautomaati selliste toodete ostmiseks nagu karastusjoogid, granola ja nutitelefonide laadijad, vastavalt paberile viidatud protsessile lähedastele allikatele.

Kuid kõrgtehnoloogilised andurid erinevad sõrmejäljeskanneritest, mis on saadaval sellistes seadmetes nagu iPhone, ja ei nõua, et kasutaja skannimispinnal oma kätt füüsiliselt puudutaks. Selle asemel kasutab see enne ostuhinna täitmist iga käe kuju ja suuruse töötlemiseks ja tuvastamiseks arvuti nägemist ja sügavuse geomeetriat.

Praktikas võimaldab sĂĽsteem Amazon Prime’i kontoga klientidel kauplustes käsi skannida ja oma krediit- või deebetkaartidega siduda. Ajaleht ei esitanud konkreetset turule toomise kuupäeva, kuid garanteeris, et ettevõte loodab juba järgmisel aastal tutvustada seda tehnoloogiat mitmes supermarketite keti kaupluses ja lõpuks laiendada tehnoloogiat kõikidesse Ameerika Ăśhendriikide asukohtadesse.