Amazon toob turule Bottlerocket, konteineripõhise Linuxi jaotuse

10. märtsil kuulutas Amazon välja uue Linuxi jaotuse Bottlerocket, mis keskendub konteinerite majutamisele. Kõigist AWS-is majutatavatest konteineritest sõltub 80% juba tema enda tehnoloogiatest, nagu ECS (Elastic Container Service) ja EKS (Elastic Kubernetes Service).

AWS on tänapäeval turul enimkasutatav majutusteenus, mis vastutab suurema osa Amazoni tuludest, põhjendades investeerimist omaenda operatsioonisüsteemi, et see oma serverites töötaks.

Konteineripõhised keskkonnad hõlbustavad mastaapsust, samuti täiustatud turvalisust, värskendusi ja salvestusruumi.

Traditsiooniliste paketiuuenduste asemel kasutab Bottlerocket pildipõhist mudelit, mis võimaldab vajadusel täielikku tagasivõtmist sarnaselt Fedora Silverblue omadega.

Amazoni uus operatsioonisĂĽsteem toetab Dockeri pilte ja muid Open Container Initiative (OCI) ĂĽhilduvaid pilte.

Uue operatsioonisĂĽsteemiga on kaasas ainult konteineri käitamiseks vajalikud failid ja Amazoni enda sõnul vähendab see võimaliku rĂĽnnaku tõenäosust, kuna vähem on “haavatavaid” elemente.

Bottlerocket kasutab ka peamiselt kirjutuskaitstud failisüsteemi ja SSH-juurdepääs on keelatud, see on saadaval ainult eraldi administraatori konteineri kaudu, mida saate aktiveerida ainult vajaduse korral ja tõrkeotsingu eesmärgil.

Huvi korral saate koodi vaadata Bottlerocket’s Githubis.

Kui teil on tehnoloogia kohta küsimusi või soovite oma teadmisi kogukonnaga jagada, on Diolinux Plus selleks ideaalne ruum. Tule ja saa osa meie kogukonnast!

Järgmine!