Amazon võtab digitaalse abistaja valdkonnas tööle rohkem kui Apple

Kui on mõni Apple’i piirkond, kus (peaaegu) kõik nõustuvad, et see vajab kiiret kohandamist ja täiendamist, kui ettevõte soovib konkurentidega võrdsetel alustel konkureerida, on see seotud digitaalne assistent. SEE Krabi teda kirjeldatakse sageli kui ĂĽht kõige oskamatumat assistenti maailmas ja ta saab kriitikat isegi teda loonud tehnoloogia loojatelt.

Kuid kas Apple on teinud selle mängu muutmiseks vajalikke jõupingutusi? Noh, kogutud andmete järgi Thinknum, vähemalt ühel hetkel kaotas Apple ühele oma peamisele konkurendile: Amazon on palganud arendusmeeskonda rohkem inimesi Alexa sellest, mida Apple on teinud Siri arendustiimi laiendamiseks.

AnalĂĽĂĽsides vabu töökohti, mille iga ettevõte avas ĂĽleeile (2/1), oli Amazonil 747 tööpakkumist, pealkirjas sõna “Alexa”; Apple’il on omalt poolt ainult 167 vaba kohta sõnaga “Siri”. See tähendab, et elektroonika jaemĂĽĂĽgihiiglane võtab oma digitaalsete abistajate arendamiseks professionaale Apple’ist viis korda kiiremini.

Võttes arvesse viimase kahe ja poole aasta ajaloolisi andmeid, on Amazon pakkunud Alexale järjekindlalt vabu töökohti keskmiselt neli korda kõrgemalt kui Apple’i pakkumine Siriga seotud ametikohtadele. Allolev diagramm näitab seda erinevust hästi:

Apple'i ja Amazoni avatud positsioonide võrdlus Siri ja Alexa arendamiseks

Ise Thinknum selgitas: Amazon on ettevõte, kus on palju rohkem töötajaid kui Apple’is (töötajaid on 613 000 versus 80 000) ja seetõttu on ka selle palkamise määr palju kõrgem. Kuid ainult digitaalsete abimeestega seotud sektoreid analĂĽĂĽsides on ettevõtted enam-vähem ĂĽhesugused – seetõttu jääb uute töötajate palkamine väga silmatorkavaks erinevuseks.

Muidugi pole lihtsalt suur arv töötajaid edu võti: Apple võib väikese meeskonnaga pakkuda paremat toodet, olles oma asutamisest alates mitu korda tõestanud, et suudab seda teha. Asi on selles, et seni pole Siriga juhtunud; kas seepärast oleks probleem, et Apple kiirendas seda põnevust uute talentide järele ja pani rohkem inimesi assistentide kallale ja tema jaoks ideid genereerima?

Ma ĂĽtlen jah.

9to5Mac kaudu