Amazoni näotuvastustehnoloogia “segab” ja ajab kongresmenid kurjategijatega segadusse

Amazoni näotuvastustehnoloogia on olnud USA-s kasvava vastuseisu sihtmärgiks ja nüüd võib olla veel 28 argumenti Rekognitioni ja selle edastamise vastu USA avalikele julgeolekuasutustele.

Amazoni süsteem tuvastas kuritegudes süüdistatuna ekslikult 28 Kongressi liiget Põhja-Ameerika kodanikuvabaduste liit (ACLU).

Viga ilmnes pärast katset, kus kodanikuvabaduste rühmad kasutasid Amazoni näotarkvara, et võrrelda kõigi USA esindajatekoja ja senati liikmete fotosid 25 000 vangide fotode andmebaasiga.

“Ma arvan, et need tulemused rõhutavad, et näo jälgimise rakendusi on ebaturvalisi,” ĂĽtles ACLU fondi jurist Jacob Snow, hoiatades, et seda tehnoloogiat “kasutatakse selleks, et julgustada järelevalvet ja diskrimineerivat poliitikat, mis on suunatud värvilistele kogukondadele”, immigrantidele ja aktivistidele. “.

28-st inimesest, kelle ACLU test valesti tuvastas, oli 40% (11) afroameeriklased, ehkki nad esindasid kongressis vaid 20%.

“ACLU test näitab selgelt seda, mida me juba teame – et Amazoni näotuvastustööriist on diskrimineeriv ja seetõttu ohtlik demokraatiale,” ĂĽtles Meediaõigluse keskuse tegevdirektor Malkia Cyril.

Tehnoloogiagigant kuulutas selle tehnoloogia välja 2016. aastal ja tehisintellekti põhjal suudab Rekognition inimesi reaalajas tuvastada, jälgida ja analüüsida ning ühe pildi järgi ära tunda kuni 100 inimest.