AMD-l on GPU lähtekood varastatud ja Githubis paljastatud

AMD aruanded noodil et 2019. aasta detsembris võttis nendega ühendust keegi, kes väitis, et tal on juurdepääs ettevõtte praeguste ja tulevaste toodetega seotud tundlikule koodile, ja osa sellest koodist avaldati hiljuti Githubis.

Kõnealuse koodi eemaldas Github ise pärast DMCA (digitaalse aastatuhande autoriõiguse seadus ehk teisisõnu autoriõiguse seadus) teavitamist, kuid ründajal oli endiselt kood, mis polnud veel saadaval.

Sellest hoolimata teatab AMD, et need koodid ei ole ettevõtte konkurentsivõime põhiline osa ja see ei mõjuta toote ohutust.

Vastavalt Torrentfreak, kes väidab end ründajatega ühendust võtnud, on sellest lekkest mõjutatud tooted GPU Navi (RX-seeria) ja Arden, mida kasutatakse eelseisvas Xboxi seerias X.

Ta teatas, et kood leiti kaitsmata arvutist / serverist mitme ekspluateerimise kaudu. Mõne aja pärast leiti failid ilma krüptimata.

Vastupidiselt AMD andmetele ütles ründaja, et ta ei üritanud AMD-ga ühendust võtta, sest tema arvates kaebaksid nad ainult kohtusse, selle asemel et rikkumisi tunnistanud.

Ründaja üritas müüa ka saadud koodi, mille väärtus oli tema sõnul 100 miljonit dollarit. Kui ta ei leia ostjat, teatab ta, et lekitab kõik ülejäänud koodid.

Kui teil on tehnoloogia kohta küsimusi või soovite oma teadmisi kogukonnaga jagada, Diolinux Plus see on selleks ideaalne ruum. Tule ja saa osa meie kogukonnast!

Järgmine!

Allikas: Tecnoblog ja Torrentfreak