contador gratis Skip to content

AMD tutvustab esimest 7 nanomeetrist GPU-d

AMD tutvustab esimest 7 nanomeetrist GPU-d

AMD avas graafikakaartide tööstuses uue ajastu. Esimese 7 nanomeetri (nm) graafikaprotsessorite turule toomisega tutvustas ettevĂ”te kahte mudelit (MI50 ja MI60), millel on kuni 7,4 teraflopi vĂ”imsust 64-bitises topelt tĂ€ppistöötluses. MĂ”lemal kaardil on 1 TB / s ribalaius ja vĂ”imalus töötada sĂŒnkroonis kolme teise sarnase seadmega. AMD Radeon Instict MI60-st leiame ka PCI Express 4.0 tehnoloogiaga ĂŒhilduva GPU, mis vĂ”imaldab sellel saavutada kahesuunalisi sidemÀÀrasid suurusjĂ€rgus 64 GB / s.

7nm litograafia korral kahekordistavad plaadid tiheduse ja suudavad pakkuda parimat jÔudlust, sÀilitades varasemate mudelite energiatarbimise. Sel juhul teenivad MI50 ja MI60 turgu tehisintellekti ja masinÔppelahenduste vÀljatöötamiseks.

See pole veel graafika, mis jÀrgmise pÔlvkonna graafikaga mÀngu paremaks muudab, kuid see on samm selle komponendi loomiseks lÀhitulevikus. Peale selle on tÀhelepanuvÀÀrne ka see, et arvutite jaoks on juba vÔimalik leida 7 nm GPU-sid. MÀngude osas peaksid kasutajad jÀtkuvalt 12nm kaartidega rahule jÀÀma, kuid on vÔimalik, et 2019 toob selles osas uudiseid.