AMD tutvustab esimest 7 nanomeetrist GPU-d

AMD avas graafikakaartide tööstuses uue ajastu. Esimese 7 nanomeetri (nm) graafikaprotsessorite turule toomisega tutvustas ettevõte kahte mudelit (MI50 ja MI60), millel on kuni 7,4 teraflopi võimsust 64-bitises topelt täppistöötluses. Mõlemal kaardil on 1 TB / s ribalaius ja võimalus töötada sünkroonis kolme teise sarnase seadmega. AMD Radeon Instict MI60-st leiame ka PCI Express 4.0 tehnoloogiaga ühilduva GPU, mis võimaldab sellel saavutada kahesuunalisi sidemäärasid suurusjärgus 64 GB / s.

7nm litograafia korral kahekordistavad plaadid tiheduse ja suudavad pakkuda parimat jõudlust, säilitades varasemate mudelite energiatarbimise. Sel juhul teenivad MI50 ja MI60 turgu tehisintellekti ja masinõppelahenduste väljatöötamiseks.

See pole veel graafika, mis järgmise põlvkonna graafikaga mängu paremaks muudab, kuid see on samm selle komponendi loomiseks lähitulevikus. Peale selle on tähelepanuväärne ka see, et arvutite jaoks on juba võimalik leida 7 nm GPU-sid. Mängude osas peaksid kasutajad jätkuvalt 12nm kaartidega rahule jääma, kuid on võimalik, et 2019 toob selles osas uudiseid.