Ameerika valitsus kärbib makse ja Apple saab nüüd välismaal oma rikkuse tagasi anda, kuid ...

Ameerika valitsus kärbib makse ja Apple saab nĂĽĂĽd välismaal oma rikkuse tagasi anda, kuid …

Arutelud, mis hõlmavad maksupuhkust / seadusemuudatusi, nii et Apple ja teised Ameerika ettevõtted saaksid oma vara (või vähemalt osa sellest) väljastpoolt kodumaale tagasi saata Ameerika Ühendriigid uues. Kuid sel nädalal juhtus midagi konkreetset.

Nagu teatas Reuters, on USA valitsus heaks kiitnud teatud maksuülevaate ja nüüd saavad Apple'i-sarnased ettevõtted lõpuks võõrandatud maale kantud raha lõpuks üle kanda, makstes "ainult" 15,5%, mitte 35%.

Arvestades, et Apple'il on nüüd väljaspool USA-d 252,3 miljardit dollarit, maksab ta kogu selle raha kodumaale tagasi maksmise korral 39,3 miljardit dollarit 88,3 miljardi dollari asemel. Suurepärased uudised, eriti kui mõelda Ma praegusele pühendumusele investeerida Ameerika ettevõtetesse, eks? Rohkem või vähem. Igatahes, nagu tavaliselt, on lõpp.

Kongressi esitatud muudatusettepanekud kehtestavad välismaal patendiga patentide minimaalse tulumaksu umbes 13%. Lühidalt, Apple ei pea oma patentidest välismaal kasu saades praegu USA-le makse maksma; nüüd on ta aga sunnitud maksma sellest sissetulekust 13% rohkem. Teisisõnu, isegi kui Apple'il on patent siin Brasiilias ja ta teenib sellest kasumit, peab ta maksma Onu Samile 13% maksu.

Valitsus vähendas USA patentide tulumaksu 13,1% ni, et takistada ettevõtteid patente andmast oma välismaistele tütarettevõtetele. Idee on ettevõtetel viia patendid riiki väljapoole USA-d, kuid probleem on selles, et sellest pole mingit kasu, stiimulit.

Selle muudatusega on inimesed kihla vedanud, et Apple'i jaoks lähevad asjad halvemaks, mis tähendab ülemaailmsete maksude suurenemist.

Pakume ameeriklastele ajaloolisi maksusoodustusi! #TaxCutsandJobsAct

Lisaks nendele muudatustele on valitsus vähendanud ka rikkamate ameeriklaste individuaalseid makse, kahekordistades üksikisikute tavapärase vähendamise 12 000 dollarini ja langetades tugevalt ettevõtte tulumaksu 35 protsendilt 21 protsendile.

Selle kõige jõustumiseks on puudu vaid Ameerika presidendi Donald Trumpi allkiri – see juhtub tõenäoliselt varsti.

läbi TechCrunchi, 9to5Mac