contador gratis Saltar al contenido

Ametliku Wi-Fi Alliance’i sertifikaadiga traadita tooteid on juba üle 50 tuhande

Wi-Fi 6: Täna on „D-päev“, kuid kas turg on valmis uue põlvkonna traadita ühenduste jaoks?

Juhtmevaba ühenduse kaudu on juba üle 50 tuhande tehnoloogiatoote, millel on ametlik Wi-Fi Alliance’i sertifikaat. Ajal, mil on üha rohkem ühendatud seadmeid, nutiseadmeid, kantavaid seadmeid, ruutereid ja mitmesuguseid IoT tooteid, mis sisaldavad televiisoreid, külmikuid, tolmuimejaid ja kõlareid, esimese kuuenda põlvkonna WiFi-seadmeid või hoopis WiFi-seadmeid, fi 6.

Sertifitseerimise eesmärk on eristada tooteid erinevate kaubamärkide ja kategooriate vahel, nii et need toimiksid omavahel hästi, pidevas traadita kasutuskogemuses. Ja see oli juba ammu, kui traadita võrku seostati kodukasutusega, kuna autotööstus, tervishoid ja muud ärikeskkonnad sõltuvad juba WiFi kaudu ühendatud tehnoloogiast.

Sertifitseerimisnumbri esitamisel avalikustab üksus ka mõned traadita võrkude kasutamisega seotud andmed, viidates Wakefieldi uurimisele. Üle poole vastanutest ütles, et nende koduvõrku on ühendatud rohkem kui viis seadet, keskmiselt neli erinevat kaubamärki on ühendatud samaaegselt. Need kasutajad väidavad, et muudavad pääsupunkte sageli, et parandada seadmete koostööd. Niisiis, Wi-Fi liit hoiatab kasutajaid parema ühenduskogemuse tagamiseks ostma ainult sertifitseeritud tooteid.

Ikka seoses selle uuringuga ütles üle 80% vastanutest, et on tähelepanelikud ja ootavad ostetud traadita toe abil oma järgmises tootes uut Wi-Fi 6 sertifikaati. Ja isegi üle 60% on nõus selle sertifikaadi eest rohkem maksma. Sertifitseeritud seadmed saavad kasu suuremast turvalisusest ja regulaarsetest värskendustest, nagu ka uus protokoll WPA3.

Tuleb meeles pidada, et Wi-Fi 6 tagab suurema võrgukiiruse, kuni 9,6 Gbps, umbes 3,5 Gbps suurem kui eelmine põlvkond. Kuid rõhutatakse järjepidevust ja stabiilsust, kuna see võimaldab ühendada võrguga rohkem seadmeid, kaotamata ühenduse kvaliteeti. Nüüd saate kasutada traadita võrkude kuuendat põlvkonda, kuid selleks peavad teil olema ühilduvad seadmed nutitelefonidest nende ruuteriteni.