ANACOM: 5,5 miljonit portugali kasutavad mobiilset lairiba internetti

Mobiiltelefone omavate portugallaste seas kasutab nutitelefone 64,2% – see näitaja aitab mõista mitte ainult mobiilset lairiba Interneti-ĂĽhendust kasutavate inimeste suurt arvu, vaid ka tarbitud andmete mahu registreeritud 55% -list kasvu.

Kuid mobiilse lairibaühenduse kasvule Portugalis pole kaasa aidanud mitte ainult nutitelefonid. Mobiilsete Interneti-kaartide ja modemite kaudu genereeritud liiklus kasvas 26,9% võrreldes 2014. ja 2015. aasta kolmanda kvartaliga.

Vaadates ĂĽlemaailmset mobiilset lairiba Interneti-turgu, on Meo kliendituru osakaaluga operaator – ANACOMi andmetel 43% -, talle järgnevad Vodafone 29,2% ja NOS 27,5%.

Kuid kasvanud pole mitte ainult mobiilne lairiba internet, vaid ka lairiba püsiinternet on positiivselt arenenud. Reguleeriva asutuse aruanne kommunikatsiooni kohta näitab, et püsivõrgu abonentide arv ulatus septembri lõpus 3,07 miljonini, mis on 11% rohkem kui samal perioodil.

Optilise kiu põhjuseks on osa sellest kasvust, sest ühe aasta jooksul kasvas see 34%, moodustades nüüd 25,2% kogu Interneti-ühenduse kaudu tehtud juurdepääsust.

Mis puudutab selle segmendi turuosa, siis “Meo saavutab 45%, järgnevad NOS 36% ja Vodafone 14%”, seisab ANACOMi pressiteates.