Anacom kirjeldab DTT-kalendri muudatusi

Anacom kirjeldab DTT-kalendri muudatusi

Eelmisel reedel teatas Anacom maapealse digitaaltelevisiooni migratsioonigraafiku kohandamisest, hajutades prognoositud kuupäeva Lülita välja riigi rannikuvööndis. Täna selgitasid reguleerivad asutused pressikonverentsil, et see samm ei tähenda viivitusi, vaid järkjärgulist elektrikatkestust rannikualal, kus analoogtelevisioon pidi 12. jaanuaril töötamise lõpetama.

Protsessi eest vastutav elektroonilise side regulaatori administraator Eduardo Cardadeiro selgitas, et otsus järk-järgult LĂĽlita välja Selles piirkonnas on see tehtud alles nĂĽĂĽd, sest on mõistlik, et “foto oleks võimalikult tegelikkusele lähedal”, tehes sellest vajalikud muudatused.

Detsembris läbi viidud uus uuring selgitab välja andmed, mis õigustavad järkjärgulist kasutamist Lülita välja riigi rannikul. Nende andmete kohaselt on detsembriks 50% elanikkonnast, keda mõjutab üleminek rannikualasele telekanalile (need, kes ei kasuta tasulisi telekanaleid), vajalikud muudatused. Veel 20% on seda tehes äärel.

Ametnik nõustus ka sellega, et kulud neile piirkondadele, kuhu DTT-signaalid ei ulatu ja lahendus on satelliidid – umbes 120 tuhat perekonda – on suured: “see on muidugi paljude perede jaoks kõrge hind”. Kuid see tagab ka selle, et reguleerivad asutused ei saa sellel tasandil edasisi meetmeid võtta.

Eelmisel nädalal kuulutati välja satelliitkomplekti hinnaalandused ja nende asendamine.

Eduardo Cardadeiro selgitas ka, et PT võidetud litsentsi tingimuste kohaselt ei peaks tarbijad kandma kulusid, mis on seotud kahtluste selgitamisega kehtestatava leviala tüübi osas: DTT või satelliit. Selle selgituse eest vastutab Portugal Telecom, nimelt DTT kõnekeskuse kaudu.

Tuleb meeles pidada, et DECO väljendas ühes viimases selles küsimuses avalikus seisukohas muret asjaolu pärast, et PT võiks näidata tarbijatele, et nad katavad külalistehnikute kulud, mis võimaldaks neil kontrollida signaali leviala, kartes hirmule saadetud kaebusi.

Sama ametnik devalveeris DTT-le ülemineku kohta esitatud kaebuste arvu, rõhutades, et viimased eelmisel aastal reguleerivate asutuste saadud andmed näitasid, et ainult 1,2% saabunud kaebustest oli seotud protsessiga.

DECO saadud andmete kohta rõhutas Eduardo Cardadeiro, et ka need pole eriti olulised. 2010. aastal saab tarbijakaitseliit protsessi kohta 6 kaebust. Teised 2011. aasta esimesel poolel ja veel 20 teisel poolel. Jaanuaris, eelmisel reedel, sai Anacom DECO-lt analüüsimiseks 70 uut juhtumit, kuid pole veel sisu uurinud (see on kaebus või selgitustaotlus).

Anacom ei näe ülejäänud faaside jaoks vajadust pikema tutvumisfaasi järele Lülita välja kuni täieliku sulgemiseni, 26. aprillil.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira