Anacom määras Zonile 37 500 euro suuruse trahvi

Anacom määras Zonile 37 500 eurot trahvi, kuna ta ei täitnud teisaldatavuseeskirju – dokument, mis reguleerib operaatorivahetuse protsessi, säilitades samal telefoninumbril.

TĂĽhistamine pärineb aastast 2009 ning ajavahemikust oktoobri algusest detsembri lõpuni, mille jooksul ettevõte oleks valesti esitanud “70 elektroonilist taotlust ĂĽlekantavuse kohta, arvestades 22 põhjendamatut lahtiĂĽtlemist”, selgitades elektroonilise side regulaatori veebisaidil avaldatud märkust. .

Teisaldatavus on teenus, mis on saadaval püsi- ja mobiilsidevõrkudes ning võimaldab ühe nimetatud sideteenuse abonendil vahetada operaatorit, säilitades samas vana telefoninumbri. Seda kontrollivad spetsiaalsed määrused, mis määravad operaatoritele maksimaalse reageerimisaja ja reguleerivad klientide kaitset, karistades klientide kaotanud ettevõtete katseid viivitada või blokeerida protsesse.

Ka Anacomi dokumentide järgi taotles Zon regulatiivsete otsuste tegemist, et vältida talle trahvide määramist.

Teisaldatavuseeskirjade rikkumine on suhteliselt tavaline ja teatud sagedusega määrab Anacom operaatoritele trahvid nende rikkumise tõttu. Viimast tunnustati oktoobris ja see esitati Cabovisãosse. Operaator maksis 13 teisaldatavusetaotluse põhjendamatu tagasilükkamise eest 20 000 eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi