Anacom nõuab parlamendi sekkumist kommunikatsiooniseaduse muutmiseks

Anacom ĂĽtles, et saatis Vabariigi Assambleele ja valitsusele ettepanekud muuta “mitmesuguseid valdkondlikke õiguslikke toiminguid või mõju reguleeritavatele sektoritele”.

Reguleeriv asutus teatas avalduses, et “ta leiab, et seadusandjal on kiireloomulisi kĂĽsimusi lahendada”. Nende hulgas on sanktsioonide kord, mida kohaldatakse Interneti-neutraalsuse ja rändluse eeskirjade rikkumise suhtes; reĹľiimid, mis reguleerivad universaalsete elektrooniliste sideteenuste pakkujate või pakkujate määramist, ja reĹľiimid, mis reguleerivad juurdepääsu hädaabiteenustele, määrab.

Dokumendis sisaldab Anacom ka mitmeid ettepanekuid elektroonilise side seaduse muutmiseks, “mille see asutus on alates 2016. aasta oktoobrist esitanud valitsusele, et neid saaks ka järelemõtlemisel arvesse võtta”.

Selles kontekstis on ka mitmeid konkreetseid muudatusi, et „tagada sektori järelevalve- ja inspekteerimisfunktsioonide nõuetekohane rakendamine ning mõned neist ettepanekutest viitavad või nõuavad konkreetseid muudatusi teistes diplomites”. isikuandmete ja eraelu puutumatuse kaitse elektroonilise side sektoris, postiseadus haldusõiguserikkumiste raamistikule sidesektoris ja muud diplomid, mis mõjutavad selle ameti reguleeritavaid sektoreid ”.

Tarbijate ja teiste lõppkasutajate osas peab Anacom erinevates olukordades olulisi muudatusi sellistes küsimustes nagu taotlused, aktiveerimised, katkestused ja arveldusteenused.