ANACOM soovib, et kasutajad mõõdaksid nende Interneti-ühenduse kvaliteeti ja kiirust

Et julgustada Interneti-abonente oma teenuste kiirust ja kvaliteeti testima, käivitas ANACOM rakenduse NET.med täiendatud versiooni, millel on nüüd spetsiaalne kasutajaala My NET.mede. Eesmärk on, et kasutajatel oleks intuitiivsem ja kasulikum kasutuskogemus. Selleks on sellel nii uusi funktsioone kui ka uus graafiline keskkond.

Uute funktsioonide seas saavad kasutajad nüüd oma Interneti-ühendust üksikasjalikumalt iseloomustada, samuti isikupärastada juurdepääsu ja seadmete nimesid, millega testid viiakse läbi, eristades nii näiteks iga kodus olevat seadet. Samuti saate jälgida erinevate parameetrite analüüsi edenemist. Lõpuks on teil juurdepääs täielikule katsearuandele, millele on lisatud näidis teenustest, mida saate diagnostiliste väärtustega arvestada.

Teiselt poolt salvestatakse erapiirkonnas tulemuste ajalugu, mida saate vajadusel vaadata koos juurdepääsu ja seadmetega, sõltuvalt teie tehtud konfiguratsioonist. Samuti saate vastavate linkide põhjal juurdepääsu kvaliteetsetele aruannetele võimalike teenuste kohta. Katsetulemused, mida saab vaadata interaktiivsete graafikute kaudu, mis on loetletud päevade või tundide kaupa, olid piirkonnas kättesaadavad kaks aastat. Testitulemusi saate välja võtta graafilises või tabelivormingus.

Reguleeriv asutus teatab, et uutele värskendustele juurdepääsu saamiseks peavad vanad kasutajad oma parooli muutma, võttes arvesse uusi andmeturbekriteeriume.

ANACOM soovitab käivitada mitu katset erinevatel päevadel ja kellaaegadel, pakkudes testide automaatse planeerimise funktsioone. Saadud tulemused aitavad seejärel toetada kaebusi operaatorile teie probleemide kohta.

Rakenduse esimene versioon käivitati 2013. aastal ja reguleerivate asutuste sõnul on teenuse kaudu tehtud ĂĽle 3 miljoni testi. ANACOM näitas ka, et rakenduse värskendus on osa mobiilsideteenuse kvaliteedi hindamise uuest viisist, mis sarnanes hiljuti Alentejo piirkonnas läbi viidud testiga, mis sai regulaatoritelt “negatiivse hinde”.

Rakenduse erinevad versioonid (iOS, Android, Windows, MacOS) on saadaval teenuse ametlikul lehel.