ANACOM soovib kehtestada telekommunikatsiooni infrastruktuurile juurdepääsu maksimumhinna

ANACOM on heaks kiitnud metoodika sidevõrgu majutamiseks sobivale infrastruktuurile juurdepääsu hindade kehtestamiseks. 26. veebruari avalikel konsultatsioonidel tehtud ettepanekute eesmärk on standardida juurdepääsureeglid, kehtestades maksimaalse hinna, mida saavad kĂĽsida ĂĽksused, kes seda infrastruktuuri haldavad või omavad. Reguleerivad asutused näitasid siiski, et asjaomased organisatsioonid saaksid nõuda madalamat hinda, “kui nad sellest aru saavad”.

ANACOMi eeskirjade eelnõu kohaselt vaadatakse ĂĽle infrastruktuurile juurdepääsu eest makstava summa ĂĽlemmäär. Perioodilisus “võib varieeruda ĂĽhe kuni kolme aasta vahel”, millest esimene peab toimuma maksimaalselt 90 järjestikuse päeva jooksul pärast käesoleva määruse jõustumist vastavalt artiklile 35. “

Reguleeriv asutus märkis pressiteates, et ettepaneku eesmärk on “hõlbustada ja edendada kiirete elektrooniliste sidevõrkude kasutuselevõttu olemasoleva infrastruktuuri abil”. ANACOM usub, et see metoodika võimaldab tõhusamat ja läbipaistvamat kasutamist ning vähendab rahvamajanduse kulusid.

ANACOM väidab, et arutledes erinevat tĂĽĂĽpi omanike ĂĽle, alates telekommunikatsioonioperaatoritest ja lõpetades riigi ĂĽksustega, pĂĽĂĽtakse kaaluda ĂĽksuste mõju investeeringute stiimulitele, konkurentsile ning majanduslikule ja rahalisele jätkusuutlikkusele. Reguleerivate asutuste sõnul on kavandatav metoodika “kõige proportsionaalsem, kohandatud ja mittediskrimineeriv lahendus” ning tagab sektorite vahelise mittesubsideerimise põhimõtte, mis võib viia sarnaste teenuste hindade erinevaks määratlemiseks.