Anacomi kehtestatud hinnalanguste osas erineva arvamusega mobiilsideoperaatorid

Aasta alguses kiitis Anacom heaks mobiilsideoperaatorite otsuse eelnõu, millega vähendatakse kõne lõpetamise tariife 43 sendini minutis. Sel ajal peaks meede jõustuma eeldatavasti 1. juulist.

Sel neljapäeval andis regulaator välja uue avalduse, milles öeldakse, et kõne lõpetamise väärtus on nüüd 42 senti, mille operaator peab rakendama 12. juuliks. Uus väärtus on 44 sendine langus praegusest hinnast, 75 sendilt minutis.

Sihtotstarbelised operaatorid ei aktsepteerinud otsust samal viisil. Nos oli ainus “suur”, kes seda tegevust kiitis. Mobiilsideturu madalaima osakaaluga operaator pidas Anacomi otsust positiivseks, “seni on see aidanud tasakaalustatumale konkurentsile turul, mis toob kasu tarbijatele,” ĂĽtles ta ametlikule allikale Jornal de NegĂłcios.

Meo ja Vodafone olid majanduslanguse vastu ja viitasid sellele, et nad saaksid vähem kui välismaised kolleegid. “NĂĽĂĽd on reguleerivate asutuste kehtestatud tariifid Euroopa ruumis madalamad – ainult Maltal on madalam määr, mis vastab 0,40 sendile,” ĂĽtles Vodafone’i allikas lehele.

Operaator selgitas, et “see hind kehtib kõigi teiste Euroopa riikide kõnede puhul, mis lõpevad riiklikus mobiilsidevõrgus, ja vastupidi, me maksame suurema osa nende riikide eest suurema summa”. See tähendab, et “me maksame välismaal rohkem ja saame vähem, mis ei lähe riigile ĂĽldse kasuks”.

Meo mainis ka tasakaalustamatust välisilme suhtes. “Portugal on nĂĽĂĽd kõige madalama seisakuga ELi riikide pingereas teisel kohal, mis karistab riiki selgelt, arvestades ELi riikide ĂĽldisust”, lisades, et näiteks Hispaania ja Saksamaa, “Portugali kaks olulist kaubanduspartnerit”, lõpeb 150% kõrgem kui Portugal.

Operaator rõhutas ka seda, et Anacomi argument, et langus võimaldab vähendada nn võrguefekti (kus operaatorid võtavad teistesse võrkudesse helistamise eest kõrgemaid hindu kui need, kes oma võrgus praktiseerivad), on aegunud, kuna „hinnad, mis ei erista kõnetariife olenevalt sihtkohavõrgust on aastate jooksul muutunud tavaliseks, seega ei mõjuta see uus langus seda määra.