Deco liitub Anacomiga, et selgitada DTT-d kogu riigis

Analoogtelevisioon loeb (osaliselt) Algarve ja Alentejo saite

Mitu Algarve ja Alentejo maakonda jätavad täna analoogtelevisiooniga hüvasti. SEE Lülita välja on kavandatud kell 11 hommikul ja hõlmab mitut rajooni Faro, Beja ja Setúbali rajoonides.

Anacomi edastatud andmetel on täna katkestusest enim kannatanud maakonnad Albufeira, Aljezur, Lagoa, Lagos, Monchique, Portimão, Silves, Vila do Bispo, Aljustrel, Odemira, Ourique, Grândola, Santiago do Cacém ja Sines.

Analoogtelevisiooni signaale hakati viimase aasta jooksul välja lülitama kolmes piloodiks valitud riigi piirkonnas: Alenquer, Agualva-Cacém ja Nazaré. Sel aastal toimusid esimesed suuremad seiskamistoimingud 12. jaanuaril ja need hõlmasid 25 linna (paljud neist ainult osaliselt).

Kõigis riikides jäävad analoogsignaali otsad summutatuks kuni 26. aprillini – päevani, mil maapealne digitaaltelevisioon muutub ainsaks võimaluseks avatud signaaliga teleri vaatamiseks kogu riigis.

DTT-le üleminekuks, mis on juba saadaval kõikides piirkondades, on vaja valitud tehnoloogiaga ühilduvat telerit või osta karp, mis võimaldab vanemate seadmete signaali dekodeerida. See on mõeldud neile, kes on DTT tsoonis. Need, kes elavad piirkondades, kus signaal ei ole piisav, peaksid ostma satelliidikomplekti ja saama teenust sel viisil.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira