AnalĂĽĂĽtikute hinnangul võib Apple pärast aku poleemikat kaotada iPhone’i mĂĽĂĽgist 10 miljardit dollarit

Apple’i tahtlik otsus aeglustada iPhone 6 või uuema töötlemist juba kahjustatud akuga on tekitanud kogu maailmas mitu nädalat kestnud segaduse.

Pärast poleemika tekkimist oli Apple end positsioneerinud, selgitades täpselt, miks ta selle tee valis ja – rohkem kui vastutus tekitatud ebamugavuste tõttu – isegi alandas seadme aku asendushinda: Ameerika Ăśhendriikides oli börs 79 dollarilt 29 dollarile; siin Brasiilias langeb hind 449-lt 149-le.

Uudised, mis sobivad suurepäraselt kõigile kasutajatele, kes soovivad oma seadme akut vahetada, võivad Apple’i rohkem mõjutada, kui arvata oskame.

IPhone 6s aku

Vanale seadmele antud uue elu võimalus – alates lihtsast (ja nĂĽĂĽd taskukohasest) akuvahetusest – võib põhjustada paljud kasutajad, kes võivad olla uue iPhone’i ostnud, jääda eelmise mudeli juurde veel mõnda aega. See fakt, nagu see avaldati Bloombergvõib Apple’i mĂĽĂĽgi lõpetada 16 miljonit iPhone’i Sellel aastal.

Selle panuse, mis tähendaks tema kogutulude 4% -list vähenemist, tegi analĂĽĂĽtik Mark Moscowitz Barclays. Hinnanguliselt vahetab Apple aku umbes 10% ulatuses 519 miljonist kõlblikust iPhone’ist vahetamiseks – kuigi nĂĽĂĽd saavad kõik nautida madalamat hinda ja oleme isegi kuulnud, et vahetus toimub ka garantii alusel (vajaduse korral).

Börsi eest 29 dollarit küsides teeniks Apple analüütikute hinnangul endiselt umbes 1,5 miljardi dollari suurune tulu, kuid väärtus on hinnangust palju madalam 10 miljardit dollarit et see võib uute seadmete müügist kaduma minna (st 16 miljonit iPhone korda 625 dollarit keskmiselt seadme kohta). Ja see ei võta isegi arvesse seda, mida ettevõte võib kaotada ka mitmesugustes kohtuasjades, mis on tema vastu maailmas algatatud.

Kõik oli muidugi vaid oletamine. Pole kindel, kui paljud inimesed eelistavad oma iPhone’i aku tegelikult välja vahetada 2018. aasta detsembrini – Apple’i pakutava allahindlusperioodi – ja seda enam, et uued mudelid pakuvad jätkuvalt tavapäraseid erinevusi, sealhulgas võimsamad protsessorid, uuendatud kujundused. , täiustatud ekraanid, täiendatud kaamerad, suuremad mälumahud, uued biomeetrilised sĂĽsteemid ja nii edasi.