iPad mini (miniatur)

Analüütikute sõnul võib iPad mini kannatada tarneprobleemide all

miniatuurne iPad mini

IPad mini kuulutati välja eile, Apple’i eriĂĽrituse ajal California teatris. EelmĂĽĂĽk algab sel reedel (26/10) ja WiFi-versioon on alates 2. novembrist saadaval kauplustes mitmes riigis – veel Brasiilias mitte.

Kuid NPD DisplaySearchi analüütiku Richard Shimi sõnul võib uus tahvelarvuti esimestel müügikuudel tekkida tarneprobleeme. Kuna Samsung ei paku iPad mini jaoks ekraani, on Apple jäänud ainult kahe tarnija juurde: LG Display ja AU Optronics.

Kuigi need kaks on juba osa Apple’i tarneahelast, on AUO suhteliselt uus ja ei suuda endiselt Apple’i kuvarite nõudlusega sammu pidada.

AUO-l on 7,9-tolliste paneelidega tootmisprobleeme. […] AUO saatis ainult umbes 100 000 ühikut. Tootmiskava eesmärk on jõuda oktoobris 400 000, novembris 800 000 ja detsembris 1 miljoni ühikuni.

Shimi sõnul saatis LG Display septembris Apple’ile 300 000 paneeli ja kavatseb oktoobris tarnida miljon, jõudes detsembris 3 miljonini.

Isegi tarnija kiiresti kasvava tootmisvõimsuse korral ei piisa sellest “madalast” arvust iPad mini nõudluse rahuldamiseks, seades Shimi sõnul seadme tarneaja sinna.

Kui plaanite osta iPad mini, on parem seda teha kohe.

[via CNET]