Pidage meeles kuut suurimat andmeleket 2019. aastal | Turvalisus

Andmekaitse päev: seitse näpunäidet teabe veebis kaitsmiseks Privaatsuseeskirjad

Andmete lekkimine on Brasiilias üha tavalisem reaalsus. IBMi detsembris läbi viidud uuringu kohaselt on probleem kannatanud kümnest brasiillast kuus. Ärevusttekitavad arvud näitavad sel teisipäeval toimuva rahvusvahelise andmekaitsepäeva tähtsust (28). Selle kuupäeva eesmärk on teadvustada kasutajatele vajadust kaitsta oma isiklikku teavet Internetis.

LUGEGE: kümme näpunäidet Windows 10 jaoks, et kaitsta oma andmeid ja muuta arvuti turvalisemaks

Ehkki see on tavaline, võib makseandmete veebis salvestamine, sama parooli kordamine erinevatel veebisaitidel, avalike WiFi-võrkude kasutamine ja sisestuseks sotsiaalse meedia profiilide ärakasutamine tekitada andmeturbe riske. Järgmisel real TechTudo näidake seitset näpunäidet oma teabe veebis kaitsmiseks.

Andmekaitse päev: seitse näpunäidet veebiteabe kaitsmiseks Foto: Pond5Andmekaitse päev: seitse näpunäidet veebiteabe kaitsmiseks Foto: Pond5

Andmekaitse päev: seitse näpunäidet veebiteabe kaitsmiseks Foto: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Ă„rge salvestage makseandmeid

Veebipoodides salvestatud kaardid põhjustavad tarbijatele andmete lekkimist ja ebavajalikke kulutusi. Foto: Pond5Veebipoodides salvestatud kaardid põhjustavad tarbijatele andmete lekkimist ja ebavajalikke kulutusi. Foto: Pond5

Veebipoodides salvestatud kaardid põhjustavad tarbijatele andmete lekkimist ja ebavajalikke kulutusi. Foto: Pond5

Ehkki see on väga mugav, pole veebikaubanduses krediitkaardiandmete salvestamine kaugeltki ohutu. Seda harjumust omavad tarbijad ohustavad tegelikult nende rahandust. Selle põhjuseks on asjaolu, et isegi kõige usaldusväärsemad poed võivad ebaõnnestuda kliendiandmete kaitsmisel ja lõpuks avaldada veebis tuhandeid tundlikku teavet. See juhtus 2013. aastal Ingresso.com-iga pärast viga saidi seansside juhtimises. Lisaks andmete lekkimise ohule on ka võimalus, et pood kehtestab põhjendamatud ostukulud.

2. Tehke privaatsussätted sotsiaalsetes võrgustikes ja muudes teenustes

Privaatsuse kohandamine sotsiaalsetes võrgustikes Foto: Nicolly Vimercate / TechTudoPrivaatsuse kohandamine sotsiaalsetes võrgustikes Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Privaatsuse kohandamine sotsiaalsetes võrgustikes Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Suhtlusvõrgustikud on tõeline näitus. Kasutajad paljastavad üksikasjad oma elu ja rutiini kohta, mis ei pruugi meelitada mitte ainult uudishimulike jälitajate, vaid ka halbade inimeste tähelepanu. Selleks pean ületama profiili privaatsuse piiramise. Selle põhjuseks on asjaolu, et näiteks Instagramis on tühimik, mis võimaldab juurdepääsu kõigile privaatsetele postitustele ja jagada neid inimestele väljaspool sotsiaalvõrgustikke.

Mis tahes platvormil on parim näpunäide ebameeldivate olukordade vältimiseks kahekordistada oma tähelepanu postitatud sisule. Ärge avaldage tundlikku teavet avaldavaid fotosid ja videoid. Samuti tasub oma sõprade ja jälgijate loend tühjendada ja veenduda, et teie profiilil on ainult inimesed, keda usaldate. Muud näpunäited hõlmavad fotode automaatse sildistamise keelamist, asukohtade keelamist ja ebamugavate kasutajate blokeerimist.

3. Ă„rge korrake sama parooli mitmel saidil

Iga saidi jaoks ainulaadse parooli vastuvõtmine aitab tugevdada konto turvalisust Foto: Pond5Iga saidi jaoks ainulaadse parooli vastuvõtmine aitab tugevdada konto turvalisust Foto: Pond5

Iga saidi jaoks ainulaadse parooli vastuvõtmine aitab tugevdada konto turvalisust Foto: Pond5

Enamikul inimestel on komme korrata sama parooli erinevatel saitidel. Põhjus on lihtne ja isegi arusaadav: erinevate veebiplatvormide korral on igal platvormil kasutatud kombinatsiooni väga raske meelde jätta.

Praktilisusel on aga oma hind: sama koodi vastuvõtmine hõlbustab häkkerite tegevust ja avab häkkimiseks lünki. mandaadi väljad, mis juhtub siis, kui kurjategija varastab veebisaidi mandaadid ja kasutab neid muude huvitavate teenuste rikkumiseks.

Seetõttu on lisaks ainulaadse parooli kasutamisele oluline teha ka pikkuste kombinatsioon, mis koosneb enam kui üheksast või kümnest tähemärgist ja mis ühendab endas suurtähti ja väiketähti, numbreid ja spetsiaalseid sümboleid. Koodi turvalisuse edasiseks tugevdamiseks proovige asendada tähti numbritega. Kui teil on kombinatsioonide loomisega probleeme, proovige kasutada veebigeneraatorit.

4. Ă„rge kasutage teistele saitidele sisenemiseks sotsiaalmeedia profiile

Ăśhekordne sisselogimine pakub turvariski. Foto: Reproduction / Ana Letcia LoubakĂśhekordne sisselogimine pakub turvariski. Foto: Reproduction / Ana Letcia Loubak

Ăśhekordne sisselogimine pakub turvariski. Foto: Reproduction / Ana Letcia Loubak

Veebisaidil registreerima hakates saavad kasutajad tavaliselt ettepanekuid oma kontodelt sisse logimiseks teiste teenustega, näiteks Google või Facebook. Aega kokku hoides ei ole "ühekordne sisselogimine" täiesti ohutu alternatiiv, kuna see annab saidile juurdepääsu e-posti kontodel või sotsiaalsetes võrgustikes sisalduvale isiklikule teabele, avades tee privaatsusele sissetungimiseks. Võimalusel valige registreerimine traditsioonilisel viisil.

5. Vaadake rakenduse õigused üle

Juurdepääs oma mobiiliseadetele, et kontrollida kõiki rakendusele Foto: Bruno De Blasi / TechTudo antud õigusiJuurdepääs oma mobiiliseadetele, et kontrollida kõiki rakendusele Foto: Bruno De Blasi / TechTudo antud õigusi

Juurdepääs oma mobiiliseadetele, et kontrollida kõiki rakendusele Foto: Bruno De Blasi / TechTudo antud õigusi

Tavaline on, et rakendused küsivad luba mobiiltelefonide salvestuses olevatele kontaktidele või failidele juurdepääsu saamiseks, samuti kaamerate, mikrofonide ja geograafiliste asukohtade kasutamiseks. Tegelikult ei tööta mõni neist ilma selle järeleandmiseta, kuid on ka juhtumeid, kus rakendused pääsevad kasutaja privaatsusele valesti juurde, tavaliselt turunduseesmärkidel. Õnneks saate mõne lihtsa näpunäite abil takistada rakendustel juurdepääsu teie andmetele.

6. LĂĽlitage sisse kaheastmeline kinnitamine

Kaheastmeline kinnitamine blokeerib sissetungijate toimingud Foto: Aline Batista / TechTudoKaheastmeline kinnitamine blokeerib sissetungijate toimingud Foto: Aline Batista / TechTudo

Kaheastmeline kinnitamine blokeerib sissetungijate toimingud Foto: Aline Batista / TechTudo

Nagu nimigi ütleb, raskendab kaheastmeline kinnitamine ründajal sisselogimisprotsessi lisafaasi sisenemist. Selle menetluse korral ei pääse nad kontole juurde isegi siis, kui kurjategijad on volikirja saanud. Selleks peab neil olema ka inimese mobiiltelefon, sest tavaliselt saadetakse seadmele lõplik autentimiskood. Kaheetapilist kinnitamist on võimalik lubada sellistes teenustes nagu Gmail, WhatsApp ja Instagram.

7. Vältige avalike WiFi-võrkude kasutamist

Kurjategijad saavad isikuandmete pealtkuulamiseks kasutada avatud WiFi-võrke. Foto: Pond5Kurjategijad saavad isikuandmete pealtkuulamiseks kasutada avatud WiFi-võrke. Foto: Pond5

Kurjategijad saavad isikuandmete pealtkuulamiseks kasutada avatud WiFi-võrke. Foto: Pond5

Veebipõhistele ja tasuta võrguteenustele juurdepääsu võimalusega on paljud kasutajad ühendatud WiFi-võrkudega. See üldine ja näiliselt kahjutu suhtumine peidab aga riski: kurjategijad võivad kasutajaandmete varastamiseks luua võltsitud avalikke võrke. Sisselogimisest alates saavad häkkerid jälgida kõiki külastatud veebisaite ja varastada isegi paroole ja muud pakutavat isiklikku teavet.

Kriminaalse pealtkuulamise vältimiseks kasutage Interneti-ühenduse loomiseks alati virtuaalset privaatvõrku (VPN). Ühenduse krüptimisega aitab VPN takistada kolmandatel osapooltel teie seadmele juurdepääsu ja teie saadetud ja vastuvõetud andmeid alla laadida. Ärge kunagi looge ühendust WiFi-võrguga, mille päritolu pole teada.

Kuidas oma WhatsApp andmeid kustutada

Kuidas oma WhatsApp andmeid kustutada