Andmekaitse: viivitused reeglite rakendamisel võivad põhjustada miljonäride trahve

Portugal on uute Euroopa andmekaitse-eeskirjade rakendamisel maha jäänud. KPMG uuringu kohaselt, milles osales 101 Portugali organisatsiooni, ütles 85%, et „nad ei ole uute Euroopa regulatiivsete nõuete täitmiseks tõhusate meetmete rakendamist alustanud, kui nende sisenemine oli alles aasta. Kui seda 2018. aasta mais ellu ei viida, ähvardab ettevõtet 20 miljoni euro suurune trahv.

Euroopa Parlament kiitis selle kuu alguses heaks uue isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) ja see asendab praegused õigusaktid selles küsimuses oluliste muudatustega. Nõustamisteenuse andmetel ütles 65% küsitletud riigiasutustest, suurtest ettevõtetest ja VKEdest, et neil on mõõdukas või kõrge teadlikkus selle uue dokumendi rakendamise kohustustest ja mõjudest, kuigi enamik neist polnud selle kohta veel otsust teinud. reeglid.

Kindlustusseltsid, avalik sektor ja teenused (energeetika, telekommunikatsioon, transport, turism ja elektroonika) on kolm tegevusvaldkonda, mis on GDPR-i rakendamisel maha jäänud. Teisalt viitavad tervishoid ja jaekaubandus, et nad on protsessi edasijõudnumal etapil.

Samuti paljastas KPMG, et teadlikkus selles kĂĽsimuses on kasvanud. Vaatamata uuringutele, mis näitavad, et enamikul organisatsioonidel pole veel jätkusuutlikku ĂĽmberkujundamisprotsessi, usub ettevõte, et sanktsioonide reĹľiim kehtib eeskirjade eiramise korral – mis võib olla kuni 20 miljonit eurot ehk 4% käibest – ja „järkjärguline tunne vajadusest kapitaliseerida aktsionäride usaldus. oma andmeid edastavad välised isikud ”on tegurid, mis mõjutavad Euroopa määruste järgimise kasvavat tähtsust.

Konsultandi esitatud küsimused võivad paljastada ka mõned põhjused, miks organisatsioon protsessi edasi lükkab. „Kõrge või väga kõrge” mõju, mida ennustas 53% organisatsioonidest RPGD rakendamisel, ja selle uue dokumendiga ilmnenud mitme protsessi väljakutsed isikuandmete töötlemiseks olid osa esitatud põhjendusest.

Nende meetmete rakendamiseks on aega rohkem kui aasta, 43% vastanutest ütles, et nad on määranud organi, kes vastutab uute juriidiliste kohustuste täitmise eest.