Andmekulu on Euroopas nutitelefonides juba praegu suurem kui tahvelarvutites

Hiljuti avaldatud uuringust selgus, et esimest korda oli mobiiltelefonide abil andmete tarbimine suurem kui tahvelarvutites. Järeldus pärineb Ariesolt, kes on viimase kolme aasta jooksul analüüsinud kaasaskantavate seadmete andmete tarbimise suundumusi.

Samuti jõudis ettevõte järeldusele, et kĂĽmnes mobiilse andmeside tarbimise jaoks kõige atraktiivsemas seadmes – 145 uuritud hulgas – olid kuus nutitelefonid, kolm tahvelarvutid ja ĂĽks “phablet”. Lisaks pole tablettide olemasolu tabelis kaugeltki juhtpositsioon, võttes neljanda, kaheksanda ja ĂĽheksanda positsiooni.

Tulles tagasi nutitelefonide juurde, on selle uuringu üks huvitav märkus iPhone 4S ja iPhone 5 kasutajate keskmise andmetarbimise võrdluses. Kasv on 50% ja muutub asjakohasemaks, kui seda laiendada iPhone 3G-le. Sellisel juhul on andmekasutus neli korda suurem.

Galaxy S III kasutajad paistavad seevastu silma genereeritud (üles laaditud) andmete mahus, neli korda rohkem kui iPhone 3G kasutajad. Tahvelarvutites tõstsime esile 10,1-tollise Samsung Tab 2, mille kasutajad tarbivad keskmiselt 20% rohkem andmeid kui iPadi kasutajad.

Uuringu läbiviimise suundumus Euroopa turule on seletatav seadmete uue funktsionaalsusega, mis on olnud ligitõmbavaks muude teenuste kui hääle tarbimiseks.

Uuringu autorid mõistsid ka, et tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutustüübid on väga identsed, ja lisasid, et häälefunktsioonidega tahvelarvutites on see omadus selliste seadmete jaoks kõige asjakohasem. Uuringust selgus näiteks, et selliseid seadmeid nagu Galaxy Note II kasutatakse rohkem nutitelefonide kui tahvelarvutitena.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi