Andmeliiklus pilves suureneb 2016. aastal kuus korda

Andmeliiklus pilves suureneb 2016. aastal kuus korda

Cisco raport prognoosib, et 2016. aastaks suureneb ülemaailmse liikluse maht andmekeskustes neljakordne ja pilveandmete liiklus kuus korda. Nelja aasta pärast moodustavad pilvandmetöötluse andmed 65% kogu andmekeskuste töödeldavast liiklusest.

Andmevahetus ja pilve kaudu jagamine on osa andmekeskuse kogu hinnangulisest liiklusest. Kuid ülekantava sisu tüübi puhul on pilv kõige kiirem kasv, umbes 44% aastas.

Cisco globaalse pilveregistri hinnangul on 2011. aastal registreeritud 683 eksabaiti pilves liiklust 2016. aastal 4,3 zetabaiti. Andmete vahetamine pilves moodustab endiselt kaks kolmandikku kogu andmekogusest, mida andmekeskused 2016. aastal töötlevad. andmed kasvavad 1,8 zetabaidist 2011. aastal hinnanguliselt 6,6 zetabaidini 2016. aastaks, keskmine aastane kasv 31%.

„Selle aasta prognoos kinnitab peamise trendina andmekeskuste kasutamise ja pilveliikluse tohutut kasvu, laienemist ajendatuna soovist pääseda juurde meie isiklikule ja ametialasele teabele ükskõik kus, igast seadmest. Selle kasvu jaoks lisage ühendatud objektide ja seadmete arvu eeldatav kasv, ”ütles pressiteate vahendusel Cisco ettevõtte turunduse vanepresident Doug Merritt.

Numbrid võivad tunduda ĂĽllatavad, kuid aastaaruanne juhib tähelepanu asjaolule, et suurem osa andmekeskuse liiklusest ei tulene tavalistest kasutajatest, vaid pilvandmetöötluse ĂĽlesannetest, mis lõpuks jäävad ettevõtetele “nähtamatuks”. inimesed.

Töödeldud andmete kogumahust on 76% seotud andmekeskuse enda siseste andmete salvestamise, tootmise ja arendamisega. Internetis sirvivad lõppkasutajad genereerivad ainult 17% liiklusest.

Lähis-Ida ja Aafrika mandri piirkonnad on pilvandmetöötluse kasvumäärad kuni 2016. aastani kõige suuremad, samas kui Aasia ja Vaikse ookeani piirkond on kõige rohkem andmetöötluspiirkondi, edestades isegi USA-d ja Kanadat. Cisco aruandes jõutakse ka järeldusele, et ainult Lääne-Euroopa teeb keskklassi pilvandmetöötluse jaoks mobiilsidevõrkude kaudu piisavalt head tööd.

Cisco prognoos koosneb 2011. aastal kogutud 40 terabaidist kogu maailma andmekeskuste liiklusvalimitest, mida täiendasid partnerettevõtete ja üksuste korraldatud turu-uuringud.

Portugalis teatas PT sel nädalal andmesalvestusteenustest “pilves”, samas kui riiklik ettevõte Lunacloud jätkab pilvandmetöötlusteenuste laiendamist mitmes Euroopa riigis, mida eristab tugev kohalolek sektoris.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi