Android 10 on Google’i kiireim kasutuselevõtu kiirusega mobiilne operatsioonisĂĽsteem

Google võitleb jätkuvalt Androidi operatsioonisüsteemi kasutuselevõtuga. Asjaolu, et mobiilne ökosüsteem sobib mitmetele mudelitele, mudelitele ja hinnaskaaladele, muudab selle keeruliseks ülesandeks, mis pole kunagi konkurentsi probleem. Sel neljapäeval, 9. juulil teatati aga tehnoloogiast, et edusamme tehakse. Ettevõtte sõnul on Android 10 versioon, millel on rekordiliselt kõrgeim kasutuselevõtu kiirus.

Operatsioonisüsteem installiti esimese viie kuu jooksul pärast turule toomist 2019. aasta septembris 100 miljonile seadmele, mis on 28% rohkem kui eelkäija versiooniga Android Pie. Nüüd, peaaegu aasta hiljem, ületab see arv 400 miljonit seadet.

google tech “data-title =” google tech – Android 10 on Google’i kiireima kasutuselevõtu määraga mobiilne operatsioonisĂĽsteem – SAPO Tech ”> google tech

Google põhjendab oma edu mitme tootjate elu lihtsustava projektiga, peatükis nende nutitelefonide värskendused, näiteks Project Treble ja Project Mainline.

Pange tähele, et kuigi see arv on palju suurem kui Android Pie samal perioodil saavutatud, ei tähenda see nende aktiivsete seadmete protsenti, millele operatsioonisüsteem on installitud. Seda näitajat ei tohiks avalikustada, sest Google on otsustanud lõpetada nende seadmete protsendi avaldamise, kuhu vastav Androidi operatsioonisüsteem on installitud.

Eelmise aasta augustis, isegi enne Android 10 käivitamist, teatas ettevõte, et suudab jõuda 22,6% -ni Pie-versiooniga Android-seadmetest. Võrdluseks väärib märkimist, et Apple on suutnud viia iOS 13 kuni 81% -ni oma nutitelefonidest ja tahvelarvutitest.

See erinevus tuleneb muidugi asjaolust, et õunaettevõttel on rohkem kontrolli oma mobiilse ökosüsteemi üle, teenindades ainult ühte kaubamärki ja murdosa seadmetest, mille Google Androidiga aktsepteerib.