Android-viiruste arv oli palju ĂĽle hinnangute

Trend Micro poolt läbi viidud uuring näitab, et selle aasta teises kvartalis kasvas Androidile tuvastatud pahavara proovide arv 25 000-ni, mis on palju suurem arv kui turvaettevõtte esialgsel hinnangul, mille väärtus oli umbes 11 000.

See arv tähistab märkimisväärset paranemist ka esimese kvartali kohta, kui loendati 6000 pahavara näidist, mis olid suunatud Google’i sponsoreeritud mobiilsele operatsioonisĂĽsteemile.

Juuni lõpus saadud andmed ajendasid ettevõtet oma ülejäänud aasta prognoosi ülespoole vaatama ja prognoosivad nüüd, et kolmanda kvartali lõpuks on Androidile 38 000 ohtu, mille arv kasvab aasta lõpuks 129 000-ni.

“See, mille leidsime, ĂĽletas meie ootusi,” ĂĽtles Trend Micro uurimisdirektor Rik Ferguson V3-le. “Kurjategijad on leidnud, et petturirakenduste arendamine Androidile on muutunud tulusamaks ja on neisse investeerinud,” lisas ametnik ja rõhutas, et see trend on viimase paari kvartali jooksul kinnitust leidnud.

Trend Micro juht väidab, et Google peab tegema kasvu peatamiseks rohkem, püüdes Android-platvormil toetatud seadmeid rünnata ja tagada, et ettevõtte käeulatuses oleks täiuslik sammude komplekt.

Google Plays (rakenduste pood) turustatavates rakendustes peidetud pahatahtlik kood võib olla mitmel eesmärgil. Kõige ohtlikumad on need, mis on loodud juurdepääsuks kasutajate isiklikele andmetele, kes üritavad neid kasumi kogumiseks uuesti kasutada.

Rakenduste hulgas koos pahavara Trend Micro poolt kvartali lõpus arvutatud on ühed populaarseimad, näiteks 17 rakendus kurnatud umbes 700 tuhat korda.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira