Android vs iOS: võrrelge mobiilseid opsüsteeme | Operatsioonisüsteem
BLOG

Android vs iOS: võrrelge mobiilseid opsüsteeme | Operatsioonisüsteem

Android ja iOS on tänapäeval turul domineerivad kärg-opsüsteemid. Järgmise mobiiltelefoni valimisel võivad Google ja Apple välja töötatud platvormide vahel tekkida kahtlused. Mõlemad näitavad arengut igal aastal sarnaste ressurssidega, kuid mõned erinevused võivad olla nõudlikumate kasutajate jaoks määravad.

LUGEGE: Android 10 vs iOS 13: võrrelge uusi turva- ja privaatsusfunktsioone

Kui iPhone'i tarkvara on tuntud selliste objektide nagu turvalisus ja liideste kujundamine poolest, paistavad konkurendid silma peaaegu piiramatute kohandamisvõimaluste ja lisafunktsioonide poolest. Järgmisel real TechTudo võrrelge opsüsteemi põhifunktsioone, et aidata kindlaks teha, mis sobib ideaalselt iga kasutajaprofiili jaoks.

Android 10 vs iOS 13: vaadake sĂĽsteemi ressursse

Android 10 vs iOS 13: vaadake sĂĽsteemi ressursse

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Üks peamisi erinevusi süsteemide vahel on kättesaadavus. Google'i välja töötatud Android ei ole eksklusiivne ja täiendab lisaks mobiiltelefoniliinile Pixel mitmeid erinevaid mudeleid erinevatelt brändidelt, sealhulgas näiteks hiiglasi nagu Samsung, Huawei, LG ja Asus.

Veel suletumaks teeb iOS Apple ja see töötab ainult Apple'i enda ettevõtete toodetud mudelitel, nagu praegused iPhone 11 ja iPhone 11 Pro.

iPhone koos iOS 13-ga? Siit saate teada kõike uue Apple'i opsüsteemi kohta

iPhone koos iOS 13-ga? Siit saate teada kõike uue Apple'i opsüsteemi kohta

Liidese osas on Androidi täieliku kohandamise võimalus Google'i platvormil endiselt tugev külg. Uue kanderaketi allalaadimisel saate muuta kogu avaekraani, menüüd, lisada vidinaid või otseteid või isegi kogu seadme teemat muuta.

Kuna sellel on avatud kood, võimaldab see süsteem igal Google'i platvormi kasutaval tootjal kasutada oma paigutust, pakkudes erinevaid kogemusi, mis erinevad sõltuvalt kaubamärgist.

IOS on piiratud ja lubab muuta ainult taustpilti (lukustuskuva ja läbilõiget) lisaks alumises tööriistaribal otsetete muutmisele ja vidinate lisamisele parempoolsesse menüüsse. Kõik muu on blokeeritud ja vaatamata piirangutele eelistavad mõned tavalise disaini lihtsust.

Äsja Google'i üritusel teatas Android 10: teage kõike

Äsja Google'i üritusel teatas Android 10: teage kõike

Nii Android kui ka iOS tutvustavad nutitelefonidele tänapäeval saadaolevaid põhifunktsioone. Pideva uuendustegevuse korral mõlemal platvormil on keeruline kontrollida ühe ja teise ressursse isegi mitte ühtemoodi.

Süsteemi üldistest punktidest on võimalik mainida populaarset tumedat režiimi, mis suudab lisaks nutikatele galeriidele, mis loovad, redigeerivad ja grupeerivad fotosid ja videoid, hõlbustada sisu visualiseerimist öösel või halvasti valgustatud keskkondades. Platvormil on ka nende enda muusikarakendused, kaardid ja virtuaalsed assistendid: Apple'is Siri ja Google Assistant.

TumereĹľiim ĂĽks Androidi ja iOS-i sarnastest funktsioonidest Foto: Paulo Alves / TechTudoTumereĹľiim ĂĽks Androidi ja iOS-i sarnastest funktsioonidest Foto: Paulo Alves / TechTudo

TumereĹľiim ĂĽks Androidi ja iOS-i sarnastest funktsioonidest Foto: Paulo Alves / TechTudo

Üks iOS-i peamisi tugevusi ja see, mis Androidis täielikult ei tööta, on järjepidevus ja integreerimine brändiseadmete vahel: lisaks Apple'i seadmete nagu Apple Watchi kasutamislihtsusele on võimalik isegi kopeerida ja kleepida näiteks iPhone'i ja MacBooki vahel.

IPhone'i eksklusiivsete funktsioonide hulgas on võimalus ekraani reaalajas salvestada ning ka Animojis, lõbusalt kohandatavad figuurid, kes isegi võitsid Androidis oma versiooni, kuid olid Apple'i platvormil edukamad.

Androidi vabadus toob kaasa mitmeid eeliseid, näiteks nutitelefoni peegeldamise võimalus igal ekraanil, mitte ainult AirPlay-ĂĽhilduva seadmega, nagu Apple'i puhul, ja edastab faile ka Bluetoothi ​​kaudu suvalisse seadmesse. Mõne Androidi seadme veel ĂĽks eksklusiivsus on ekraan "Alati sees" – funktsioon, mis muudab mobiiliekraani alati osaliselt valgustatuks.

Androidis tasub mainida, et erinevaid funktsioone on sadu, kuna süsteem on avatud lähtekoodiga ja teised tootjad saavad oma versioonile tuua uusi tööriistu, näiteks Samsung Experience.

Animojad muutuvad iPhone'is (iOS) populaarseks. Foto: Thssius Veloso / TechTudoAnimojad muutuvad iPhone'is (iOS) populaarseks. Foto: Thssius Veloso / TechTudo

Animojad muutuvad iPhone'is (iOS) populaarseks. Foto: Thssius Veloso / TechTudo

Turvalisuse tagamiseks tagavad kaks tootjat Google Play poe ja App Store'i süstemaatilist jälgimist ja hindamist, et kontrollida võimalike ohtlike funktsioonide või funktsioonide olemasolu kolmandate osapoolte rakendustes. Küpsema platvormi korral võib nii iOS-i kui ka Androidi pidada ohutuks.

Siiski on mõlemas süsteemis oluline kontrollida allalaaditud rakenduste ja failide autentsust nii rakenduste poes kui ka väljaspool. Turvameetmete abil saavad kasutajad ära hoida paljusid õelvara ja muid ohte.

Privaatsuse osas on mõlemad ka samal tasemel. Isegi parema näotuvastusega Apple'i Face ID-s on Androidil ka samad ohutud funktsioonid, nagu näiteks ühilduvus sõrmejäljelugejate ja iirislugemistega.

Android toetab pĂĽstloendit Fotode lugemine: Paulo Alves / TechTudoAndroid toetab pĂĽstloendit Fotode lugemine: Paulo Alves / TechTudo

Android toetab pĂĽstloendit Fotode lugemine: Paulo Alves / TechTudo

Android on viimastel aastatel märkimisväärselt täiustanud levitamissüsteemi. Süsteemi versiooni parendused hakkavad saabuma kiiremini ja jõudma lühema aja jooksul rohkemate kasutajateni. Isegi nii on Apple selles osas endiselt parem.

Kuna Android on olemas paljude erinevate tootjate mobiiltelefonides, millel on oma funktsioonid, paigutus ja funktsioonid, vajavad kaubamärgid sageli aega vabastamiseks. uuendamine vastavalt teie liidesele.

Kuna Apple peab värskendama ainult oma nutitelefoni iPhone, jõuab värskendus kõigi sobilike mudeliteni sama kiirusega. Ka Apple'i ettevõtte tugiteenuste periood on pikem: iPhone saab värskendusi tavaliselt vähemalt viis aastat pärast turuletoomist.

iOS pakub kiiremini levitatavaid värskendusi kui Android Photo: Helito Beggiora / TechTudoiOS pakub kiiremini levitatavaid värskendusi kui Android Photo: Helito Beggiora / TechTudo

iOS pakub kiiremini levitatavaid värskendusi kui Android Photo: Helito Beggiora / TechTudo

IOS-i ja Androidi rakenduste virtuaalne pood on võrdselt täielik ja toob kõik nutitelefonide tööks vajalikud rakendused ja tööriistad. Ehkki Google Play Store edestab arvuliselt App Store'i saadaolevate programmide arvu järgi, pakuvad mõlemad praeguse tarkvara peamisi versioone, näiteks WhatsApp, Facebook ja Instagram.

Lisaks rakendustele ja mängudele võimaldab Google Play pood alla laadida ka raamatuid, filme ja muusikat.Foto: Helito Beggiora / TechTudoLisaks rakendustele ja mängudele võimaldab Google Play pood alla laadida ka raamatuid, filme ja muusikat.Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Lisaks rakendustele ja mängudele võimaldab Google Play pood alla laadida ka raamatuid, filme ja muusikat.Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Mida oodatakse sĂĽsteemilt 2020. aastal?

Mõlemal juhul on lootus, et süsteem saab sel aastal uue versiooni, mis toob kaasa uusi tööriistu, funktsioone ja disainimuudatusi. Mõlema platvormi üks põhipanuseid on parem ühilduvus 5G-ga, eriti iOS 14-ga, lisaks loomulike rakenduste täiustustele ja Android 11 uutele funktsioonidele.

* Rubens Achilleuse koostöö