Androidi jaoks mĂ”eldud Google’i tĂ”lke rakendus hakkab reaalajas transkriptsioone tegema

Google teatas, et peagi jÔuavad tÔlkideni uued funktsioonid.

Tehisintellektiga seotud ĂŒritusel San Franciscos ĂŒtles tehnoloogiagigant rahvusvahelisele ajakirjandusele, et Androidi rakendus Google Translate vĂ”imaldab ĂŒheaegselt vestluste reaalajas tĂ”lkimist ja transkribeerimist.

TĂ”lketööriista ĂŒks meeskonnaliikmeid Bryan Lin selgitas ajakirjandusele, et uus funktsioon nĂ”uab Google’i serveritega suhtlemiseks stabiilset Interneti-ĂŒhendust.

Praegu on transkriptsioonifunktsioon alles prototĂŒĂŒbi staadiumis, katsetades toetust sellistele keeltele nagu hispaania, prantsuse ja saksa keel.

Google ĂŒtleb, et reaalajas transkriptsioonifunktsioon töötab ainult nutitelefoni mikrofoni kaudu tĂ”lkimise ajal jÀÀdvustatud heliga ning varem tehtud salvestustega failide tugi pole veel plaanis.

Ühes keeles peetud vestluste tĂ”lkimiseks ja kopeerimiseks tĂ€iesti erinevasse keelde kasutab Google’i rakendus tehisintellekti.

EttevÔtte vÀljatöötatud tehnoloogia hindab pidevalt hÔivatud heli sidusate fraaside moodustamiseks.

Lisaks treenitakse Mountain View hiiglaslikku tehisintellekti lisama kirjavahemÀrke, korrigeerima teatud sÔnade kasutamist, vÔttes arvesse olukorra konteksti, ja pöörama veelgi suuremat tÀhelepanu piirkondlikele aktsentidele.