Androidiga sirvivaid Interneti-kasutajaid on juba rohkem kui Windowsiga

Kasutajate ja Interneti-kasutusega seotud numbreid analüüsiva ülemaailmse monitori StatCounter andmetel oli Android märtsi viimasel kuul aktiivsete Interneti-kasutajate hulgas populaarseim operatsioonisüsteem.

See on esimene kord, kui Google’i operatsioonisĂĽsteem ĂĽletab Windowsi, mis aastate jooksul säilitab selle näitaja juhtpositsiooni. Erinevus oli tangentsiaalne: 37,93% versus 37,91%.

Praktikas kajastab väärtus viimastel aastatel müüdud seadmetüüpide erinevust. The Verge andmetel tähendab see trend seda, et aastas müüakse enam kui miljard Androidi nutitelefoni enam kui 200 miljoni Windowsi arvuti vastu.

Vaatamata suurtele erinevustele, mis neid kaubanduslikke võrdlusi juhivad, on StatCounter üks esimesi üksusi, kes avaldas konkreetseid andmeid, mis tõestavad Androidi paremust Windowsi ees seadmete kasutamise osas. Nende meetmete jaoks kogub ettevõte andmeid enam kui 2,5 miljonile veebiportaalile installitud veebimonitoridest. Selle meetodi kohaselt võivad siin märgitud erinevused kujutada isegi tõelist ebavõrdsust, kuna mobiilirakendused asendavad enamikul juhtudel mõne teenuse veebiversiooni. Näiteks Facebook ja YouTube on selle suurepärased näited.