Andurid võivad aidata nutitelefonidel tuvastada COVID-19; tervishoiuametnike sõnul on Apple ja Google’i tehnoloogia “kasutu”

Ühel päeval on pandeemia teemal veel üks uudislaine Uus koronaviirus (COVID-19). Kas läheme nende juurde?

Integreeritud andur nutitelefoniga

Mida arvate oma iPhone’i (või mõne muu nutitelefoni) aevastamisest, et teha COVID-19 kohene test? Nii kummaline kui see ka ei tundu, võib seda tĂĽĂĽpi andur päästa palju elusid – ja see on täpselt meeskonna projekt, mida juhib professor Massood-tervendaja-Azar, Utahi ĂĽlikoolist (Ameerika Ăśhendriigid). Teave on Metroo.

Umbes aasta tagasi alustasid Tabib-Azar ja tema meeskond sensori väljatöötamist – algselt arvati, et see tuvastab Zika viiruse olemasolu. Uue koronaviiruse pandeemia algusega on seadmetehnoloogiat hakatud kohandama COVID-19 kasutajate testimiseks; Siiani on tulemused paljulubavad.

MĂĽndi suurune andur suhtleb teie nutitelefoniga Bluetoothi ​​kaudu – lihtsalt ĂĽhendage see seadme laadimisporti (lisavarustuse toitmiseks) ja avage teadlaste välja töötatud rakendus, mis hoiab selle pinnal sĂĽljeosakesi või nina lima. Umbes minuti pärast kuvab rakendus “kohese skannimise” tulemuse.

COVID-19 testimiseks on andur ĂĽhendatud nutitelefoniga

Anduri prototüübi töötas välja Tabib-Azari meeskond

COVID-19 tuvastamine toimib SARS-CoV-2-ga seotud valgu otsimisega – kui see valk on kasutaja sĂĽljes või limaskestal, tekib elektriline takistus, mis viitab seejärel viiruse olemasolule. Parim on see, et andurid on korduvkasutatavad: kontrollimisel tekitavad nad väikese elektrivoolu, mis hävitab proovi ja võimaldab seda kasutada iga päev (mõnel, kaasa arvatud).

Tabib-Azari sõnul on andurid testimiseks valmis juba juulis – ja kui need on positiivsed, võivad need mĂĽĂĽki tulla august jätkata. Idee on selles, et kui kõik hästi läheb, integreeritakse tehnoloogia riikide tervishoiuteenustesse, et tuvastada COVID-19 võimalikke taskuid ja täpsemat nakatumise määra.

Seda öeldes on kõige üle rõõmustamine hea.

Tervishoiutöötajad kritiseerivad Apple’i ja Google’i tehnoloogiat

Oleme siin kriitikat toonud COVID-19 jälgimistehnoloogia mille on välja töötanud Apple ja Google – kriitika, mis tuleb kahelt põhimõtteliselt vastandlikult poolelt: nii privaatsuse kui ka tõhususe kallutatuse seisukohalt. Eelmisest nädalast alates on sel teemal sõna võtnud rohkem rĂĽhmi.

Näide Apple'i liidesest teavitamisraamistiku COVID-19 jaoks

Näide Apple’i liidestest COVID-19 teadete jaoks

Sest Washington PostMitme riigi tervishoiuametnike sõnul oleks Apple’i ja Google’i jälgimistehnoloogia “põhimõtteliselt kasutu”, kui selles poleks drastilisi muudatusi tehtud. Ametnikud ĂĽtlesid, et ilma kasutajatelt asukohaandmeid kogumata ja tervishoiuasutustele kontaktpunktidest otse teatamata võiks rakendada mõningaid praktilisi võitlusmeetmeid.

Aruandes kuulati Ameerika osariikide tervishoiuametnikke Põhja-Dakota ja Californias, lisaks Suurbritannia ja Kanada organisatsioonidele. Kõik rĂĽhmad väidavad, et nad on palunud Apple’ilt ja Google’ilt nutitelefonide abil hõivatud andmete täpsemat kontrolli – taotlusi, nagu me oleme kommenteerinud, lĂĽkkas ettevõte korduvalt tagasi, väljendades muret kasutaja privaatsuse pärast, kui lubati põhjalikumaid kogumisi.

Helen NissenbaumCornelli ĂĽlikooli infoteaduste professor klassifitseerib selle tehnoloogia “karmiks suitsukatteks”, tuues esile “kahe ettevõtte, kes aastaid sallisid inimeste andmete massilist kogumist” irooniat, kuid takistaksid seda nĂĽĂĽd “rahvatervise kriitilise tähtsusega” eesmärkidel. Nissenbaum märkis järgmist:

Kui kĂĽsimus on selles, kas Google’il ja Apple’il on andmed, siis pigem sooviksin, et minu arstidel ja rahvatervise ametnikel oleks minu tervise kohta andmeid. Vähemalt on need seadusega piiratud.

Juba Matt Stoller, PT teadusdirektor Ameerika majanduslike vabaduste projekt ĂĽtleb, et Apple ja Google ei tee kogu maailmas tervisega seotud kĂĽsimustes ĂĽhepoolseid otsuseid:

Nad praktiseerivad suveräänset võimu. See on hull. Apple ja Google on kogu maailmas otsustanud, et see pole ühiskonna valik. Teil on privaatne “valitsus”, mis teeb ühiskonna osas valikuid, selle asemel, et panna demokraatlikud valitsused neid valikuid tegema.

Apple’i ja Google’i väidetavate sĂĽsteemipiirangute tõttu kaaluvad mõned saidid jälgimistööriistadest loobumist ja muude võitlusstrateegiate kasutuselevõttu. California on ĂĽks näide: tehnohiiglase koduriigi epidemioloogide sõnul on praegu parim lähenemisviis koolitada tervishoiuametnikke edastamiskiiruse vähendamiseks, selle asemel et tugineda nutitelefoni teadetele.

Sõltumata sellega seotud kriitikast, teatab Washington Post pole tehnikakogukonnas hästi vastu võetud: Vapper tulekera, John Gruber ta liigitas artikli ajalehes loetud “halvimaks”, iseloomustades seda kui osalist, informeerimata ja sõidukiga tagasikutsumist nõudvat.

Gruber väidab, et kontakti teatamise sĂĽsteem on isegi asukohta toomata juba iseenesest kasulik; Reporter ĂĽtles, et ametniku taotlus kuulati aruandes ära, et kasutaja ei muretsenud “privaatsuse pärast”. Ta tõi välja vea Helen Nissenbauni avalduses, märkides, et Apple’i ja Google ei salvestanud kasutajaandmeid – need salvestati kohapeal kasutaja nutitelefoni ja neid sai tervishoiuametnikega jagada, kui inimene oli selleks nõus.

Gruberi täispikk postitus sisaldab ka peaaegu paragrahvide kaupa allikate argumentide dekonstruktsiooni Washington Post – Seetõttu tasub lugeda mõlemat artiklit ja teha omad järeldused.

Apple’i kauplused hakkavad Kanadas taasavama

Lõpuks, kui vaidlused kõrvale jätta, MacRumors üksikasjalikult teavet selle kohta, et Apple hakkab oma kauplusi Internetis uuesti avama Kanada, järgides riigi järkjärgulist taasavamist. Täna on taas avatud kaheksa kauplust:

Apple Chinook CenterApple Chinook Center

Alberta neli Apple’i kauplust avatakse homme (21/5) uuesti:

Kauplused, nagu kogu maailmas, töötavad vähem tunde ning keskenduvad remondi- ja tugiteenustele; tehakse samme inimeste arvu vähendamiseks ruumis, samuti kohustus kanda maske – Apple tarnib ĂĽhikuid klientidele, kellel neid pole, kaasa arvatud.

Praegu Apple jätkab Ontario on kell Quebec jääb suletuks, ilma et oleks vaja uuesti avada.

AppleInsideri kaudu [1, 2]