Angry Birdsi loojate sõnul ei pruugi piraatlus olla halb

Angry Birdsi loojad väidavad, et piraatlus pole alati halb, ja tagavad, et ettevõtte filosoofia on püüda saada nähtusest midagi positiivset. Rovio direktor Mikael Hed väidab sellega seoses, et piraatlus on isegi viis brändi fännide arvu suurendamiseks ja seeläbi uute ärivõimaluste loomiseks.

Ametniku avalduse avaldas The Guardian ja see paljastab ebatavalise suhtumise. See nähtus mõjutas ka mänguna sündinud ja peaaegu kultuseks saanud Angry Birdsi loojat Roviot, kes hüppas mobiilsetelt ekraanidelt teistele platvormidele ja füüsilisse maailma läbi mitmesuguste kaupade.

Ametnik tunnistas, et “mitteametlikul” materjalil on turul tugev väljendus nii rakenduste kui ka kaubanduse osas, eriti Aasias. Kuid ettevõte ei kavatse ega kavatse tegutseda selle alternatiivse turu piiramiseks ja tagamaks, et ta on muusikatööstusest selles valdkonnas olemasolevate seisukohtade vastuvõtmiseks palju õppinud.

Mikael Hedi arvates on piraatlus kohtu ette toomine mõttetu ülesanne. Produktiivsem püüab nähtust ära kasutades leida võimalusi ettevõtte laiendamiseks.

“Piraatlus ei pruugi olla negatiivne […] lõppude lõpuks võib see olla isegi äri laiendamine “, kaitses ta.” Kui fännibaas suureneb, suureneb lõpuks ka meie äri, “lisas ta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira