Animoji saab häältuvastust ja hääleefekte

Lisaks riistvara või disainiga seotud patentide seeria registreerimisele loetleb Apple ka tulevasi tehnoloogiaid, mis võivad (või ei pruugi) jõuda tema tarkvarani. Muuhulgas avaldas Ameerika Ăśhendriikide patendi- ja kaubamärgiamet dokumendi Apple’i patentide kohta, mis on seotud ĂĽhe oma viimase ressursiga: o Animoji.

Eelmise aasta iPhone X-iga esitletud Animojis on põhimõtteliselt populaarse emotikoni animeeritud versioonid. Kuigi Apple on selle käivitamisest alates lisanud funktsioonile mõned uued funktsioonid, näib, et ettevõttel on ahjust rohkem ideid.

Sellega seoses kirjeldab Apple mullu veebruaris esitatud – kuid alles sel nädalal avaldatud – patenditaotluses tehnoloogiat, mis on seotud “näoilmetel põhineva kõneefektiga”; see tähendab, kuidas kasutaja näoilmed võivad käivitada teatud heli- ja visuaalefektid.

See võib tähendada rohkem suhtlemist kasutajaga, nii et teatud näoilmed võivad käivitada eelnevalt salvestatud heliefektid, asendades kellegi hääle, kui nad ĂĽtlevad teatud sõna (näiteks “koor”) – sarnaselt võimalusega asendada sõna iMessage’is emotikonidega.

Heli- ja videosignaalidest saab eraldada vastavalt hääle ressursside ja näo ressursside omadused. Mõnel juhul saab vastuseks avatari klipi vaatamise tuvastamisele luua kohandatud helisignaali, mis põhineb vähemalt osaliselt näojoonte omadustel ja hääleomadustel.

Animoji puhul on ta näo kaardistamise võimaldamiseks juba kasutanud näojälgimise komponenti, mis on iPhone X esikaameral ja hiljem. Ka hääletuvastus pole uus: Siri ise töötab selle tehnoloogiaga, alustades iPhone 6s-st.

Kuigi patenditaotlus ei tähenda tingimata, et midagi sellist rakendatakse, näitab see siiski, et ettevõte on vähemalt huvitatud ressursside võimendamisest. Jääb vaid loota, et Apple’ile meeldivad tulemused ja ta rakendab iOS-i tulevastes värskendustes uusi asju.

Apple World Today kaudu