AnonĂĽĂĽmsed rakendused, mis hõivavad iOS-i kasutajaandmeid, eemaldatakse App Store’ist

Kui loete MacMagazine Korrapärasusega olete kindlasti näinud mõnda artiklit, millest tsiteerime Anduritorn, ĂĽks suurimaid statistikaettevõtteid mobiilirakenduste ja andmetöötluse maailmas. Tänaseks on ettevõte tehnikaajakirjanduse tähelepanu keskpunktis muul põhjusel … minu arvates natuke vähem lõbus.

SEE BuzzFeedi uudised leidis, et App Store’is ja Google Plays on saadaval mitu rakendust (seni), eriti kategooriates VPN ja reklaamiblokeerija, vaikselt ja korrastamata kasutajaandmete hankimine Sensor Toweri jaoks. Kummalgi kõnesolevast rakendusest pole selgesõnalist sidet ettevõttega ega mingeid märke selle kohta, et ettevõte koguks kasutajaandmeid.

Aruande kohaselt hakkas Sensor Tower neid rakendusi – uurimise kohaselt ĂĽle 20 rakenduse – levitama rakenduste poodides 2015. aastal ja nad on ĂĽhiselt alla laadinud rohkem kui 35 miljonit korda. Ăśks selline rakendus nimega Adblock Focus eemaldati App Store’ist alles pärast ĂĽhenduse võtmist BuzzFeedi uudised Apple’i tähelepanu juhtimisel faktidele.

RĂĽhmas vähemalt ĂĽks rakendus, see tähendab Luna VPN, jääb App Store’is kättesaadavaks. IOS-is teeb see rakendus järgmist: saadab kasutajale teate, pakkudes võimalust blokeerida YouTube’i reklaamid. Seda puudutades palutakse kasutajal sertifikaat installida juur Safari kaudu ĂĽletab iOS-i enda piirangud ja võimaldab Sensor Toweril seadmest navigeerimis- ja kasutusandmeid koguda. Muidugi on Tõepoolest App Store’i juhistega keelatud.

Sensor Toweri mobiilistatistika juht Randy Nelson ĂĽtles, et rakendus ei olnud selgesõnaliselt ettevõttega seotud salajasel konkurentsi kaalutlustel ning et paljud rakendused loomulikult lõpetati – ja Apple ei eemaldanud neid poodidest, nagu teatas ĂĽks Cupertino pressiesindaja ise. Samuti kaitses ta ettevõtte tavasid, öeldes, et kõnealune rakendus “ei kogu tundlikku teavet, näiteks paroole ega kasutajanimesid”.

Nelsoni sõnul:

Kui arvestada seda tĂĽĂĽpi rakenduste ja analĂĽĂĽsiettevõtete vahelist suhet, on sellel palju mõtet – eriti arvestades meie päritolu algus. Enamik registreeritud rakendusi ei ole enam aktiivsed ja teised on pooleli. Võtame oma rakenduste poodide juhiseid väga tõsiselt ja teeme kooskõlastatud jõupingutusi, et neid järgida – samuti kõiki nende reeglite muudatusi, mis lõpuks jõustuvad.

Fakt on see, et praegu asub Sensoritorn äärmiselt okastes basseinide basseinis – ja seda õigustatult. Ja meie, tavaliste inimeste jaoks on veel ĂĽks hoiatus: mitte kunagi laadige tundmatutest ja usaldusväärsetest allikatest alla rakendusi, eriti neid, mis mõjutavad teie sirvimist.

iMore’i kaudu