AntĂłnio Costa soovib 2017. aastaks paberivaba riiki

AntĂłnio Costa soovib 2017. aastaks paberivaba riiki

2016. aasta programm Simplex koosneb 255 halduse kaasajastamise etapist, mis mõjutab nii ettevõtteid kui ka kodanikke, aga ka riigihalduse protsessi. TeK on välja toonud 12 peamist sammu, mida kaalutakse, kuid riigiteenuste dematerialiseerimisel on ka idee see dokument 2017. aastal lõpetada.

Selle idee esitas António Costa, kes soovis vähendada teenuse printimist ja saadaolevate printerite arvu, tagades, et sellist paberi kasutamist ei soovitata.

“Pakun välja eesmärgi, mida kõik peavad võimatuks: muuta 2017. aasta esimeseks aastaks nullist roll meie avalikus halduses,” ĂĽtles ta.

Kui osariigis trükikulude arvestust ei peeta, tsiteerib António Costa rahandusministrit, et riigihalduses kulutatakse kontorimaterjalidele aastas umbes 52 miljonit eurot ja tema hinnangul on paberil 30 miljonit. Dematerialiseerimine tähendab seega kulude olulist vähenemist.

Praegu kehtestatakse kohustus printida mõlemale poolele, keelates uue printeri ostmise ja piirates seadmete arvu teenuse või korruse kohta. “Sja paberi saamiseks peame ĂĽles tõusma, printime kindlasti vähem, “ĂĽtles ta.

Programmis Simplex 2016 sätestatud meetmed näevad ette veebiplatvormide intensiivsemat kasutamist kodanike ning ettevõtete ja riigi suhete käsitlemiseks, mille tulemusel vähenevad kirjalikud ja paberkandjal avaldused.