APDC 28. kongress: MEO, NOS ja Vodafone on 5G e-oksjoni idee vastu

Sel aastal on taas mitu teemat, milles kolm operaatorit näivad olevat nõus APDC 28.

kongressil toimunud rahvusriigi aruteludes.

Pärast reguleerivate asutuste kriitikat oli Anacomi presidendi João Cadete de Matose sõnavõtu järel valitsuse võimalus jätkata 5G jaoks mitme pala elektroonilist oksjonit, mis viis kriitikani, kus MEO, NOS ja Vodafone pöördusid tagasi häälestuma.

InfosĂĽsteemi riigisekretär Guilherme d ‘Oliveira Martins rõhutas oma pöördumises rahvusriigi paneeli poole 5G tähtsust paradigma muutumisel “vajalike investeeringute osas ja viib uute ärimudelite tekkimiseni”.

Tunnistades, et valitsusel on “ideaalne idee, et operaatorid ei investeeri uude infrastruktuuri ilma selge ja jätkusuutliku ettevõtlusperspektiivita”, rõhutas riigisekretär, et see on “ruum, mis ĂĽhendab ja kordab tingimusi testimise arendamiseks 5G piirkonnas”.

Riigisekretär ĂĽtles, et 5G ja selle pakutavate teenuste avaliku arutelu käigus on astutud esimene samm, et uurida huvi 700 MHz sagedusriba kättesaadavaks muutmise ja spektri tõhusa jaotamise vastu. “Väljakutse on leida viis nende tõhusaks levitamiseks, nimelt elektrooniliste oksjonite kaudu, et operaatorid saaksid pakkuda erinevaid teenuseid,” rõhutas ta.

“Valitsus on pĂĽhendunud osalemisele projektis, mida nimetatakse tehnoloogia vabaks tsooniks, mis on valitsuse algatus, ristub valitsusega, ja peagi on meil uudiseid,” ĂĽtles infrastruktuuri riigisekretär Guilherme d’Oliveira Martins, viidates siinsetele tegelikele tingimustele katsetada saab uut ja võrgu koostalitlusvõimet.

Operaatorid näitavad pahameelt ja võistlevad mudeleid

Rahvusriigi arutelu käigus vaidlustasid operaatorid elektroonilise oksjoni mudeli kasutuselevõtu. “Miks on räägitud elektroonilistest oksjonitest? […] Litsentside eraldamisel on mitu võimalikku mudelit “, hoiatab NOSi tegevjuht Miguel Almeida, kelle sõnul on sellel ideel märke soovist järgida Euroopa tegevuskava sõltumata riigi vajadustest.” Me peame edendama investeeringuid ja mitte koostama riigieelarvet, ”kaitses ta.

Vodafone’i tegevjuht Mário Vaz tõstatas ka kĂĽsimuse riigisekretäri mainitud tehnoloogiavaba tsooni loomise kohta.

„5G-d tuleb vaadata 360 kraadi, kõigis aspektides.

See on hädavajalik ja seda õigustatakse praeguse võrkude ammendumisega ”ning turu nõudmistega kaitses ta, rõhutades, et see ei tohiks olla seotud poliitilise või regulatiivse ajakavaga.

Seetõttu kaitseb Vodafone 5G Ready, ammendades olemasoleva võrguvõimsuse ja millesse operaatorid on investeerinud ning mis vajavad endiselt raha.

Altice tegevjuht Alexandre Fonseca meenutas samas mõttes, et 4G katab praegu 98% elanikkonnast ja operaatorid investeerivad jätkuvalt leviala tagamisse piirkondades, kus võrgu kättesaadavus puudub. “Täna on see sektor valmis reageerima klientide vajadustele, kuid klientide vajadustele [para o 5G] neid pole olemas “, rõhutas ta.” Me ei hakka oma litsentsidele raha panema lihtsalt sellepärast, et oleme kohal ja ootame klientide ilmumist, ”hoiatab ta.

“5G spektri ribade eraldamine on arutelu, mis tuleb läbi viia, kuid see on ennatlik,” hoiatab Alexandre Fonseca, selgitades, et varasemate mudelite arutamisel, spektri määramise mehaanikas ja finantsmehaanikas on vaja ratsionaalselt vaadata.

See on APDC 28.

kongressi viimane päev, mille päevakava on täis erinevaid kommunikatsiooni ja IT-teemasid, millele järgneb SAPO TEK.

Sel ajal, kui me selle uudise avaldasime, käis riikide seisundi arutelu, mida saate jälgida alloleval lingil.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega.