Niipea kui võimalik kellelegi siseostu esitama

App Store teenib jätkuvalt Google Playst peaaegu topelttulu

Rakenduste pood ja Google Play juba mõnda aega on nad vaeva näinud, et näha, kes rakenduspoodide maailmas silma paistab – ja kõigil neist on oma relv: Google’i poes on suurem rakenduste ja kasutajate universum, samas kui Apple’i poes on järgmised isikud suurema valmisolekuga raha kulutada. See dihhotoomia jätkub iga uue läbiviidud uuringuga ja vastavalt viimastele andmetele jätkab see paljunemist Anduritorn.

Võttes arvesse 2018. aasta esimest poolaastat, teenisid need kaks kauplust kokku 34,4 miljardit dollarit, mis on hea uudis kõigile – kui võrrelda numbreid eelmise aasta sama perioodiga, on võimalik jälgida tervislikku kasvu 27,8%. Poode eraldi analĂĽĂĽsides teenib App Store Google Playst endiselt peaaegu kahekordset tulu 22,6 miljardit dollarit aasta esimesel poolel.

Tower Sensori uuring rakenduste poes, 2018. aasta esimene pool

Tuleb siiski märkida trendi: kui App Store’i tulud kasvasid aastaga 26,8%, siis hĂĽpe oli Google’i poolel 29,7% – see tähendab, et sealne tempo oli veidi suurem. Mitte et see Apple’ile muidugi muret tekitaks.

Ainult mänge analĂĽĂĽsides on App Store’i eelised endiselt selged, kuid puuduvad: 2018. aasta esimesel poolel teenisid Apple’i kauplused tulusid 16,3 miljardit dollarit teenuses Google Play 10,3 miljardit dollarit. Google’i kaupluste kasv edestas aga kaugelt ka konkurente: see oli 26% -line kasv võrreldes aastaga, võrreldes Apple’i 15,1% -ga.

Tower Sensori uuring rakenduste poes, 2018. aasta esimene pool

Absoluutsete allalaadimiste osas sööb App Store muidugi tolmu – nii rakendustes kui ka mängudes. Google Plays on mõlema stsenaariumi korral umbes kolm korda suurem kui Apple’i arv, kuigi Cupertino pood näeb allalaaditud rakenduste arvu kasvu veidi kiiremini.

Tower Sensori uuring rakenduste poes, 2018. aasta esimene pool

Tower Sensori uuring rakenduste poes, 2018. aasta esimene pool

Seda öeldes väärib märkimist, et App Store’i kasutajate kulutamisharjumused tegelikult on Palju suuremad kui Google Play fännid – lõppude lõpuks, isegi kui nad laadivad alla kolm korda vähem rakendusi, kulutavad nad kaks korda rohkem nendega, kes otsustavad installida. Sensor Tower põhjendab seda tasakaalustamatust Apple’i poodide olemasoluga Hiinas (Google pole seal) ja tellimuspõhiste rakenduste (näiteks Netflix, Spotify, Pandora ja Tinder) populaarsusega App Store’is.

Kas paradigma kestab kauem?

TechCrunchi kaudu