App Store’i mängu rĂĽĂĽsteretkel väärib Apple’i kohtusse kaevamist

Saakboksi kriitika pole midagi uut. Mõnes riigis on algatatud kohtumenetlus, mis lõpeb selle mehhanismi keelustamisega. Neid ühendav argument seob selle süsteemi õnnemänguga, mis on teatud konfiguratsioonides keelatud maailma erinevatest piirkondadest.

Tootjad on saanud suurema osa kriitikast, kuid seekord on Apple tähelepanu keskpunktis. AppleInsideri sõnul on see tehnoloogia kohtuvaidluse eesmärk, et saada kasu rüüstakastidega mängude levitamisest. Juhtum väidab, et mehaanik on vastuolus kihlveoturgu reguleeriva California seadusega.

Kõnealune juhtum põhineb asjaolul, et tehnoloogia ei paljasta, et jagatud mängudel on rüüstakastid, kuigi ma tean, et neid peetakse õnnemängudeks, sest need peavad näitama eduvõimalust. Teine süüdistuse argument rõhutab, et selliste mängude tootjad saavad valida oma tiitlite jaoks soovitatud vanuse, seadustades sellega, et ka laste mängudel on see mehhanism.

Protsessis mainitakse mõnda seda mehaanikut ümbritsevat dünaamilist mängu, näiteks FIFA Soccer, Roblox, Brawl Stars ja Mario Kart Tour. Kohtumenetluse algatab ema Rebecca Taylor, kelle poega need mängumehaanikud köidavad.

Sellised juhtumid avaldavad tehnoloogiale survet selles küsimuses seisukoha võtmiseks. Rakenduspoodides, kus mängud on noorematele kasutajatele hõlpsasti kättesaadavad, on tegutsemine veelgi kiireloomulisem.