App Store’is on tasuvamad mängud vabalanguses

Harvad pole juhused, kui kuulete mobiilimängudega seotud edulugusid. Nagu pealkiri Pokemon Go, Super Mario jooks ja Clash Royale nad koguvad iga kuu miljoneid dollareid ja heidavad valgust arendajatele, kes kavatsevad sellele turule siseneda.

Kuid mobiilimängud see pole mõeldud amatööridele. Üha raskem on, kui mäng eristub ikoonide hulgast. Jõudke kümne enim allalaaditud mänguni, koguge miljoneid dollareid ja selle tipus püsimine on praktiliselt võimatu. Nii teatas Anduritorn, andmeanalüüsiettevõte.

Ettevõte analüüsis 2016. aasta 10 kõige kasumlikuma mängu tulusid. Tuleb märkida, et andmed põhinevad rakendusesisestel ostudel, välja arvatud reklaamilt või muul viisil saadud tulu.

Lisaks kaasati ainult mängud, mille käive oli ühe kuu jooksul vähemalt 10 miljonit USA dollarit. Järeldus on selge: kõik mobiilsideturu suuremad mängud on vabalanguses. Vähemalt arvete osas. Vaadake allolevat diagrammi:

Mobiilimängude arveldusgraafikApp Store’is on tasuvamatel mängudel vabalangemisega arveldamine

Mobiilimängude arvete eest arveldamine

Graafikus kuvatavast viiest mängust ainult Clash Royale ta tegi pöörde, vaatamata esimese kuue elukuu järsule kukkumisele. Oma esimesel kuul tõusis ta peaaegu üles 50 miljonit dollarit ja vaadake sissetulekute langust allpool 10 miljonit dollarit kuue kuu jooksul. Sealt leidsid arendajad viisi, kuidas rohkem koguda. Ja täna nad toodavad 40 miljonit dollarit ning saavutas esikoha mitmes kaupluses, sealhulgas Brasiilia poes.

Sama lugu pole väga populaarsete mängudega Niantic, Pokemon GO. Stardis kogus ta muljetavaldavat 50,6 miljonit dollarit. Kuudega vähenes treenerite põnevus, samuti sissetulek. Täna kogub ettevõte veidi alla 15 miljonit dollarit kuu.

Kuid see võib olla hullem. Super Mario jooks ĂĽtlema. Esimene ametlik mäng aastast Nintendo kui Mario vabastati mobiilseadmetest, viiakse tema teadaandeid täies mahus läbi ja laaditakse alla tuhandeid kordi. Esimesel kuul ĂĽletati mĂĽĂĽki 20 miljonit dollarit. Kuid juba kolme kuu pärast on mäng järsult langenud ja selle käive on võrreldes teiste kuulsate mängudega väike. Praegu on pealkiri American App Store’is 169. ja Brasiilias 64. positsioonil.

Super Mario Run mängul on Androidi jõudmise kuupäev juba olemasVaadake, kuidas Mario sissetulekute eest põgeneb! = P

Brasiilia turust rääkides pole meil kahjuks statistikat, mis toetaks meie arvamust. Kuid vaadates App Store’i enda kõige kasumlikumate mängude loendit, võime järeldada, et olukord pole palju erinev. Ehkki mitte nii hull kui olukord Onu Sami riigis. Ainult suuremate tootjate mängud võivad mõnda aega tipus pĂĽsida ja ka siis asendatakse need peagi teistega.

Mida see tähendab?

See näitab, et kui olete sõltumatu mängude arendaja, siis ärge oodake, et saate oma mängudega rikkaks saada. Sõltumata juhtumist nagu Flappy Bird ja Väike tiib (Soovitan soojalt), kus üksik mees suudab teha mängu, mis võidab miljoneid mängijaid ja teenib sellest reaalset raha, on väikefirma tiitlist välja paista peaaegu võimatu. Lisaks selgub andmetest, millised ärimudelid töötavad ja millised puuduvad.

Väike tiibTiny Wings on haruldane näide iseseisvast mängust, mis on saavutanud rahalise edu

Näiteks on Super Mario Runil üks mängusisene ost. Kuid see on väga kallis. See takistab mängijatel rakendusesiseste ostude eest maksmist. Teisest küljest võivad mängud, mis pakuvad mõnda väiksemat ja odavamat ostu, näiteks Pokémon Go ja Clash Royale, julgustada mängijaid rohkem (vähehaaval) ja rohkem aega kulutama.

Teine mängurite seas edukaks osutunud tegur on hooajalised üritused. Need hoiavad rohkem inimesi tagasi mängimast ja kulutavad ka rohkem raha mängudele. Näiteks Nianticu mängus paneb ülestõusmispühade sündmus paljudel mängijatel oma virtuaalsete munade koorumiseks inkubaatoreid ostma päris raha.