AppImage, Flatpak või Snap?

Milline kolmest Linuxi uuest tarkvarapakenduse alternatiivist on parim? Igaüks, kes on viimastel aastatel Linuxit kasutanud, ei tunnusta levitamist selle praeguses olekus. Arengud on intensiivsed ja uskumatult kiiresti, stseenile ilmuvas uues pakendiformaadis on need järgmised: AppImage, Flatpak ja Klõps.

Ei tea, mida a AppImage, Flatpak või Klõps? Siin meie blogis on mitu artiklit, mis selgitavad seda uut tehnoloogiat ja õpetavad, kuidas seda oma Linuxi distributsioonis kasutada.

Kui midagi uut Linuxi kasutajat kohtab, võib-olla vana, mis pole nende aastatega sammu pidanud, on see võimalus hankida programme ja installida need süsteemi.

Eriti Ubuntu kasutajatele, AKPs, mis varem oli enamikul juhtudel hädavajalik, on nüüdseks kulunud (enamikul juhtudel). Seda tänu uuele viisile tarkvara levitamiseks pingviiniplatvormil.

Õhus rippuvad kahtlused: mis on parim kolmest? See on tundlik küsimus. Kuid profiili joonistades võib olla lihtsam, millist alternatiivi näidata, arvestades antud kasutajat.

appimage-linux-package

AppImage – eelised

Kui olete Windowsis kasutanud mõnda kaasaskantavat tarkvara, teate, kui kaasaskantav rakendus on käepärane, ilma et peaksite pistikprogramme alla laadima või oma sĂĽsteemi installima, käivitades need sageli otse oma USB-mälupulgalt. LĂĽhidalt öeldes on need mõned AppImage’i eelised.

Muud võimalused on installimisjärgsed, rakendust pole vaja alla laadida, see on halva internetiga inimestele “ratta otsas”.

AppImage – miinused

Mõned miinused on järgmised: tal pole rakenduse automaatset allalaadimist ja see pole alati sĂĽsteemiga paremini integreeritav, suurus on tavaliselt suurem kui “.DEB / .RPM”.

AppImage – kellele see on mõeldud:

See on suurepärane võimalus tarkvara kasutamiseks, sellist, mida te mingil põhjusel alati värskendada ei soovi. Minu puhul ma kasutan Kdenlive selles vormingus, kuna mul on selle versiooni üle suurem kontroll, saan ma teisi testida, ilma et ma oma opsüsteemi mõjutaksin. Lisaks sellele, et saan mõnda videot redigeerida, kui need on masinas, millel puudub Interneti-juurdepääs ja millel puudub Kdenlive.

flatpak-package-linux

Flatpak – eelised

Kui soovite tarkvara kasutada selle praeguses versioonis, lisamata oma sĂĽsteemi ebastabiilseid hoidlaid, on Flatpak antud juhul ideaalne.

Kui suhteliselt palju taotlusi on Flatpakist saanud avatud lähtekoodiga projektide kallis, näib kogukond seda vormingut omaks võtvat iga päev. Näiteks Nintendo 3DS emulaator, Pilt. Hiljuti võeti Flatpak Linuxi ametlikuks levitamisvorminguks.

Mõned Flatpaki eelised on järgmised: mõned selles vormingus rakendused, turvalisus uute rakenduste kasutamisel, isegi ebastabiilne, ei mõjuta teie süsteemi. Teil pole probleeme sõltuvusvigadega. Parem integreerimine süsteemiga, olgu see siis kasutuses või visuaalne. Flatpakis on isegi võimalik oma süsteemi erinevaid teemasid installida.

Flatpak – miinused

Ebastabiilsusest või veast sõltuvusest vaba sĂĽsteemi kasutamiseks peab Flatpak kasutama strateegiat. Kasutage RUNTIM, kuhu on sisseehitatud tarkvarasõltuvused. See välistab programmide kaasamise teegiga, nagu näiteks AppImage’i puhul. Flatpaki “Achilleuse kand”, aja jooksul on teil sĂĽsteemis palju käitamisaegu, sest mitte kõik rakendused kasutavad sama, see sõltub versioonist või sellest, kes ja kuidas see välja töötati.

Nii et kui teil on aeglane Internet või vähe kettaruumi. Võib-olla pole Flatpaks parim valik.

Flatpak – kellele see on mõeldud:

Kui teile ei meeldi värskendusi otsides mõne rakenduse veebisaiti külastada, soovite rakendust kasutada uuemas versioonis, teil pole probleeme süsteemi rikkumise, visuaalse integreerimise ja süsteemi kasutamisega.

Selles on piisavalt ruumi rakenduste installimiseks ja mõistlik Internet rakenduste installimiseks. Flatpak on suurepärane võimalus.

snap-package-linux

Snap – eelised

Snapil on palju Flatpaki funktsioone, näiteks SANDBOX, ja rakendus ei häiri teie operatsioonisüsteemi. Mitme sõltuvuse tõttu saate kasutada kõiki eeliseid, mis on seotud rakenduse kasutamisega, kartmata süsteemi purunemist. Ja reeglina ei vaja rakendused täiendavaid teeke.

Üks asi, mida tuleb märkida, on see, et Snap kasutab programmisõltuvuste pakkumiseks teist võimalust. Igal rakendusel on sisseehitatud teegid ja kõige tavalisem on INTI-s, mis töötab sarnaselt Flatpaki RUNTIM-iga. Diferentsiaaliga on see südamik kõigile rakendustele.

Snap – kaotus

Tundub, et Snap on hästi integreeritud ametliku Ubuntu teemaga, mis on juba erinevates Linuxi distributsioonides, see võib välja näha nagu Windows 95. Kui olete perfektsionist, võib see teid veidi vihastada (naerab).

Nende viis programmi töökindluse parandamiseks võib mõnel juhul olla tasuvam kui Flatpaks, ja mõnel juhul mitte. See sõltub kasutatava rakenduse kogusest ja versioonist.

Teine asi on rakenduse Snap esialgne käivitamine, need ei tundu nobedad nagu muud alternatiivid, vähemalt praeguses versioonis on Canonical töötanud selle paranduse ja uusima versiooni Snapdi, deemoni eest, mis vastutab tarkvara Snap käivitamise eest. , hallates rakenduste käivitamist suurema kiiruse ja lühema reageerimisajaga.

Snap – kellele see sobib:

Kui olete perfektsionist ja te ei toeta mõnede rakenduste võimalust, saate vaadata “Windows 95” välimust. Või halb internet, ärge kannatage suurema allalaadimist (see kehtib ka Flatpaksi kohta). Snap pole teie jaoks.

Milline on siis parim?

Tõsi on see, et pole midagi paremat ega halvemat, igal juhtumil on vorming, mis vastab päringu tĂĽĂĽbile ja sõltuvalt kasutajast kasutatakse 3 vormi. See on minu juhtum, ma kasutan mõnda rakendust Flatpakis, teisi AppImage’is ja mõnda Snapis. Tunnistan, et käivitamine võtab natuke aega ja vaate Snap, ärge lubage mul kasutada nii palju rakendusi kui soovin.

Kuid see on aja küsimus, kuna see tehnoloogia areneb jätkuvalt ja aja möödudes ei pruugi neid minu mainitud puudusi isegi olemas olla.

Kogukonnas rändavad mitmed kuulujutud, millest üks on see, et sellised vormingud nagu Flatpak ja Snap, on halvad, kuna piiratud salvestusruumiga inimesed, näiteks 120 GB SSD, ei saa neid kasutada.

Jah, see on müüt. Nagu Flatpaksi ja Snapsiga, nõudes teistest pakettidest (näiteks DEB / RPM) suuremat summat, on selle kasutamine tänapäeva riistvaral teostatav.

Kui teie kõvakettal on ruumi Windowsi ja teie rakenduste jaoks, ei tohiks teil olla probleeme Flatpaksi ja Lukustatud …

Mida siis kolmest kasutate kõige rohkem? Andke meile kommentaarides teada, mis takistab teil üht või teist kasutada ja milliseid täiustusi soovite selles uues vormingus näha.

Näeme hiljem SÜSTEEMAALT, teises postituses.