contador gratis Saltar al contenido

Apple aitas püüda ühte suurimat rämpsposti pakkujat maailmas

Apple aitas püüda maailma üht suurimat rämpspostitajat

Reageerige kiiresti: mitu kümmet teile saabunud meiliaadressi spämm? Siin võin öelda, et neid on palju! Ja Peeter Levashov, mida peetakse üheks suurimaks rämpspostitajaks maailmas, on suure tõenäosusega vastutav mitme meile saabunud sõnumi eest. Enam mitte.

Nagu Verge Ütles, et Levashov arreteeriti ja paljud möödus Apple'ist, mis aitas ametivõimudel tabada Venemaad, kellel on konto iCloud.

Kogu teave on esitatud allpool olevas dokumendis (just avaldati vande avaldus), kuid kokkuvõte on järgmine: Levashov tegutseb perekonnanime "Severa" all ja rendib rämpsposti saatjatele ja küberkurjategijatele juurdepääsu robotivõrk Kelihos. Levashov pole lihtsalt üks suuremaid rämpspostitajaid maailmas. Ta on kohal 10 parimat ning vastutab ka võltsitud viirusetõrje ja mõne muu rämpspostitoimingu levitamise eest.

Serverilogid, Jabberi sõnumid, võrgumakse ja muidugi iCloudi kontod. Kõik see aitas föderaalagentidel Levashovit tabada. Kõik sai alguse sellest, et uurijad konfiskeerisid kaks Luksemburgis asuvat Kelihose serverit, mis näitasid sageli juurdepääsu Levashovi e-posti kontole (ta kasutas serverit kui volikiri). Uurijad jälgisid ka Levashovi nimel iCloudi kontosid ja sealt küsisid teavet, näiteks "IP-aadresside sisestamise" kohta. Pärast kohtumääruse saamist leidis Apple, et on juriidiliselt kohustatud jagama üksikasju uurimise kohta.

Kuna Levashov asub Venemaal (riigis, millel pole sealsete Ameerika Ühendriikidega väga häid suhteid), peavad kõik ootama, et ta reisiks mitmesse riiki, kus väljaandmine on võimalik. Seejärel otsustas ta reisida Barcelonasse (Hispaania), kus ta arreteeriti viisil, kuidas uurijad said reisist teada, kuid see jääb saladuseks.

Kuna uurijad jälgisid Levashovi iCloudi kontot peaaegu aasta, sai selgeks, et informatsioonil oli tema vahistamisel võtmeroll. Apple'iga võttis ühendust Verge, kuid ütles, et ta politsei juhtumit ei kommenteerinud.

Paljud kritiseerisid Apple'i pätid ja terroristide "kaitsmise" eest (nagu Apple'i ja FBI vahel toimunud kuulsas puksiirisõjas, kus ettevõte ei soovinud teha koostööd USA föderaalse juurdlusbürooga). Probleem on aga tunduvalt lihtsam kui paistab: Apple'i turundusstrateegia, kuna ta usub seda või muudel põhjustel usub, et privaatsus on midagi, mis on kõigil platvormi kasutajatel õigus. See ei tähenda, et ettevõte ei tee nõuetekohase korralduse korral sobivate korralduste ja taotluste kaudu ametiasutustega koostööd (see juhtum erineb näiteks väga palju sellest, et peate tegema tagauks maailmas kõige laialdasemalt kasutatavas opsüsteemis, et teadlastel oleks juurdepääs teabele).