contadores estadisticas Saltar al contenido

Apple alistas Psystari esimest korda San Francisco kohtus

Apple hõbedane logo

Apple võitis eile San Franciscos (Ameerika Ühendriigid) Psystari vastu oma esimese võidu. Kohtunik William Alsup tunnistas end süüdi konkurendi autoriõiguse rikkumises ja selles küsimuses USA seaduste rikkumises. Alsup täitis ka Cupertino ettevõtte varem esitatud taotlusi ja juhtumeid enne jaanuari hindama, eitades kloonitegijate esitatud vastuväiteid ja nende vastavaid esialgse hindamise taotlusi.

Kohtunik jõudis järeldusele, et Mac OS X lõppkasutaja litsentsileping ei sisaldanud mingeid rikkumisi ja seda tuli järgida kirjalikult, see tähendab, et installimine masinatesse, mis ei pärine Apple'ist, oli keelatud. Psystari kaitsega ei õnnestunud paljusid asju saavutada, kuna puudusid süüdistused, mis võtsid arvesse asjaolu, et tarkvara muudeti nii, et see töötaks selle müüdavas arvutis, kohtuniku tõendatud faktid ja minevikus läbiviidud uurimised.

Näib, et Psystar võib Alsupi lõpliku kohtuotsuse edasi kaevata, kuid Apple on nüüd väga soodsas olukorras, et see korraga lüüa, ehkki lahendamist vajavaid probleeme on veel Floridas, kus Cupertino ettevõte kutsuti mõni kuu tagasi tunnistama. SF-is on tal endiselt veel seitse süüdistust, mis kõik näivad sõltuvat eile peetud kohtuistungi lõplikest tulemustest.

Huvilistele on veebis saadaval selle protsessi täielik PDF-fail (60 kt).