Apple allkirjastas kohustuse tagada sooline palga võrdsus

Apple jätkab oma teekonda (vähemalt avalikkuse jaoks), et leida kõigile õiglasem ja õiglasem ettevõttekeskkond. Selle protsessi viimases etapis on ettevõte pĂĽhendunud rohkemate kontrollide tegemisele samad palgad meeste ja naiste vahel nende palgal – ja ta pole ĂĽksi, nagu teatas CNBC.

Apple’i pĂĽhendumus on osa liikumisest kinnipidamisest Võrdse tasustamise lubadus, California osariigi filmitegija ja esimese partneri Jennifer Siebel Newsomi juhitud algatus. Koos Apple’iga moodustasid 12 teist ettevõtet kontserni, kes kirjutas dokumendile alla selle esimeses versioonis – nende hulgas Airbnb, ATT, Autodesk, MĂĽĂĽgijõud ja Kast.

Dokumendi sätete hulgas lubas ettevõte läbi viia iga-aastase auditi, mille käigus analüüsitakse kõigi nende operatsioonide palgafondi, et teha kindlaks võimalikud palgaerinevused meeste ja naiste vahel. Ettevõtted peavad ka hindama oma töölevõtmise ja edutamise protsesse, et avastada teatud ametikohtades olevate meeste suhtes liigset eelistamist.

Newsomi andmetel on California võrdse palga seadus Ameerika Ühendriikides kõige tugevam, kuid tööd tuleb veel teha. Seda algatust toetavad kaks peamist naiste õiguste organisatsiooni: Aeg on läbi ja California naiste ja tüdrukute staatuse komisjon (CCSWG).

Time’s Up’i ajutine tegevjuht Rebecca Goldman kiitis algatust, öeldes, et “kõigis tööstusharudes teenivad naised tööjõus vähem raha kui mehed ja kõige sagedamini kannatavad naised mitte valged naised”. Lõuna-California ĂĽlikooli õiguse ja ajaloo professor Ariela Gross lisab:

Nägime, et auditi jätkudes leidsime: “Oh, vaata, tundub, et on vahet.” Selle parandamiseks saame teha palju.

Uuringud näitavad, et USA-s teenivad naised keskmiselt 80% meeste palgast; Californias tõuseb see näitaja 89% -ni. See on kĂĽll edasiminek, kuid mitte veel ideaalne – seetõttu on see algatus nii oluline. See on keerutatud nii, et see kannab kiiret ja nähtavat vilja.

AppleInsideri kaudu