Scam phishing dengan email App Store palsu

Apple annab näpunäiteid võltsitud e-teenustega andmepüügi vältimiseks

Kahjuks üritatakse varastada tundlikku kasutajateavet, tuntud ka kui andmepüük, on järjest keerulisemaks muutunud. E-kirjaga, mis sarnaneb reaalselt, andmepüüdjad üritades Apple'ina esineda ja e-kirju saata, et inimesi meelitada olulisi andmeid koguma / varastama.

Aidates kasutajatel eristada õigustatud ja võltsitud e-kirju, on Apple värskendanud oma tugiteenuste lehte, kuidas tuvastada ametlikke iTunes'i e-kirju, ning viidanud teiste teenuste (nt iCloud, App Store, iBooks Store või Apple Music) meilidele

Andmepüük koos võltsitud App Store'i meilidegaPüüab andmepüük võltsitud e-kirjaga App Store'ist

Kuigi ülaltoodud pilt näeb välja nagu Ma ametlik e-kiri, illustreerib see, kuidas võltsitud e-kiri võib olla tegeliku sarnane. Apple hoiatab siiski, et seaduspärased ostu-meilid sisaldavad alati praegust arveldusaadressi, mida klient teeb andmepüüdjad pole juurdepääsu.

Samuti tuleb märkida, et õigustatud e-posti aadress ei küsi kunagi teie CPF-i teavet, ema neiupõlvenime, teie täielikku krediitkaardi numbrit ega eriti turvakoodi.

Kui teile saadetakse e-kiri, milles palutakse värskendada oma kontot või makse üksikasju, ärge klõpsake e-kirjas ühtegi linki; pääsete oma andmetele juurde otse rakenduses Seaded (iOS-i seadmes) või iTunes'is (Macis või PC-s).

Kui saate kahtlase meilisõnumi, edastage see viivitamatult aadressile (emailprotected) ja kui olete kunagi pettuse tõttu sattunud ja oma teabe volitamata veebisaidile saatnud, värskendage oma Apple ID parooli nii kiiresti kui võimalik.

Sel põhjusel tekivad jätkuvalt uued ja kindlad rünnakutüübid, vähe hoolt. Kõigi nende näpunäidete kõrval pidage alati meeles, et kontrollige ka e-posti aadressi, mis teile sõnumi saatis, kuna seda on lihtne tegelikust aadressist eristada. Ja need näpunäited ei kehti mitte ainult Apple'ilt pärinevate e-kirjade, vaid ka panga-, poe- ja muude teenuste kohta. Jää siia!

MacRumorsi kaudu