Apple anti kohtusse iOS-is pühkimisžestide kasutamise eest ettevõte võitis muusika autoritasu

Teine päev, teine ​​protsess. Viimases imbroglios alates Apple, näeme, et ettevõtteid kaevatakse kohtusse selliste Ĺľestide rakendamise eest, mis nõuavad teie sõrme ekraanil libistamist – näiteks „Avamiseks libistage” ja Kiire tee.

Teiselt poolt võitis ettevõte Kanadas apellatsiooni 2017. aasta kohtuasja ĂĽle, milles teda sĂĽĂĽdistati maksmata jätmises autoritasu iTunes’i lisatud lood – isegi kui neid pole veel alla laaditud.

IOS-i Ĺľestiprotsess

Nimega Rootsi ettevõte Neonood esitas Apple’i, täpsemalt selliste ressursside vastu hagi Kiire tee (kus saate kirjutamiseks libistada sõrme digitaalsel klaviatuuril). Texase ringkonnakohtusse (Ameerika Ăśhendriikides) esitatud kaebusest võib järeldada, et see samm rikkus otseselt mitut Neonode patenti.

Kõnealused avastused hõlmavad 8 095 879 ja 8 812 993 arvestuses puutetundlikel seadmetel puute abil aktiveeritud žestidel ja ikoonidel põhinevat suhtlemist.

Neonode’ile anti patent 2012. aasta alguses, kuigi ettevõte väidab, et seda rakendati sellele esmakordselt kĂĽmmekond aastat varem. Lisaks väidab ettevõte, et on Euroopas turustanud puutetundliku ekraaniga mobiilseadmeid, näiteks Neonode N1, N1m ja N2.

Samal ajal kaebab Apple Android-seadmete tootjaid, näiteks Samsungi, väidetavalt omaenda “Slide to unlock” patendi rikkumise eest. (Väidetavalt) kasutas Samsung Neonode’i patenti kaitsena Apple’i kohtuasja vastu, mis omakorda viis selle avastuse tĂĽhistamiseni. NĂĽĂĽd, aastaid hiljem, paistab.

Neonode sõnul hõlmavad väidetavalt rikutud patendid laias valikus Apple’i seadmeid, nagu iPhone’id, iPadid ja isegi Apple Watchid. Samuti teatas ettevõte, et Apple oli rikkumisest teadlik juba alates 2012. aastast, kuid midagi pole tehtud.

Kõigil neil põhjustel esitab Rootsi ettevõte kohtule žürii kohtuprotsessi ja rikkumiste hüvitamise ning tehnoloogia kasutamise alalise korralduse.

Apellatsioon autoritasu laul

SEE Kanada föderaalne apellatsioonikohus tegi otsuse, mis käsitles 2017. aasta kohtuasja Apple’i ning teiste ettevõtete hulgas ka Kanada laulukirjutajate, kirjanike ja toimetajate seltsi (SOCAN) vahel.

Hagejate eest pidi Apple maksma hakkama autoritasu pärast kompositsiooni avaldamist iTunes Store’is. Kanada kohtuotsuse põhjal pole heliloojal aga õigust saada autoritasu laulu esmakordsel avaldamisel alles pärast allalaadimist või edastamist.

Otsus põhines osaliselt muusikateose „suhtluse” määratlusel, millele Kanada ülemkohus viitas Voogesitus või laulu alla laadima, kuid mitte selle veebis avaldamist.

SOCANi õigusdirektor teatas Kanada ajakirjandus et otsus jätab Kanada “teistest jurisdiktsioonidest kaugele maha, hinnates autoriõiguste omanikele nende muusika kasutamise eest hĂĽvitist”.

via AppleInsider, Patently Apple