Apple avab Hiina esimese rakenduste ja disaini kiirendi

Viimasest ametisseastumisest on möödas palju aega Apple Accelerator – 2017. aasta alguses Indias – teatas Cupertino hiiglane hiljuti uue rajatise avamisest – seekord kell Shanghai, Hiinas. Ă„sja avatud Aceleradora on esmakordne nii Hiina linnas kui ka kogu riigis.

See rajatis asub Pudongi piirkonnas ja pakub Hiina arendajatele võimalust teha koostööd Apple’i ekspertidega, et parandada nende programmeerimis- ja rakenduste kujundamise oskusi, samuti õppida, kuidas kasutada ära Apple’i uusimat tarkvara ja riistvara ning saada näpunäiteid rakenduste levitamise kohta.

Arendaja Apple Acceleratoris Hiinas

Apple’i Suur-Hiina suhete direktor Enwei Xie teatas, et Hiina arendajad juhivad maailma App Store’i kõige populaarsemate rakendustega:

Oleme uhked, et pakume neile seda täiendavat tuge. Alates haridusest kuni tervise ja meelelahutuseni on siin nähtud uuendused uskumatud ja me ei saa oodata, millal see andekas arendaja edasi ehitab.

Esimeste uuel kiirendil tehtud tegevuste seas keskendus Apple’i meeskond liitreaalsuse tehnoloogia juurutamisele, tuginedes ARKit 3, AR Quick Look, Reality Composer ja RealityKit värskenduste uuringutele. Apple’i sõnul hõlmavad tegevused loenguid, töötuba, laborid ja muu koolitus.

Ă•ppetunnid liitreaalsuse raamistike kohta Apple'i kiirendis

Suur-Hiinas on ĂĽle 2,5 miljoni rakenduse arendaja ja alates 2010. aastast on need spetsialistid App Store’i mĂĽĂĽgi kaudu kogunud rohkem kui 200 miljardit ÂĄ (~ 110 miljardit dollarit), millest ĂĽle 30% koguti just eelmisel aastal

Mis puutub kiirendisse endast, siis Shanghai rajatis järgib Indiaga sarnast skeemi. Seal arendatud programmides osalemiseks peavad osalejad olema registreeritud Apple’i arendajaprogrammis ja neil peab olema kohalik Apple ID.