Apple avaldas Project Titani turvaraporti, kuid ... ei paljastanud midagi

Apple avaldas Project Titani turvaraporti, kuid … ei paljastanud midagi

Teave, mille kohta meil on Projekt Titan need on hõredad ja paljastavad vähe, kuid – tulenevalt ettevõtmise laadist – peab Apple aeg-ajalt selgitusi oma jõupingutuste kohta tegema ja paljastama mõned ĂĽksikasjad oma autonoomsete autosĂĽsteemide testimise kohta. Nii juhtus täna Apple’i uusima turvaraportiga [PDF] USA liiklusturvalisuse osakonnale.

Kokkuvõte on see, et isegi teabe avalikustamise osas on Apple kinnisideeks kinnisideeks: kui teiste ettevõtete aruanne isesõitvate autode katsetamise kohta on umbes 35 lehekĂĽlge, siis Apple’i dokument on ainult 7, kirjeldades ĂĽldjoontes teie testi juhiseid ja põhikohustusi.

Avalikustatud teabe hulgas näitas Apple, et tema sõidukiandurid suudavad täpselt kindlaks määrata iga auto geograafilise asukoha ja tuvastada selle ümbruses olevad elemendid, nagu muud autod, takistused ja jalakäijad. Tundub nagu ükski teine ​​autonoomne autoprojekt maailmas? Sellepärast.

Huvitav on märkida, et Apple mainib teste, mida tehakse “siselĂĽlitustel”. Siiani on teada ainult see, et Apple sõidab oma autodega California teedel, ettevõtte tõenäoliste katseliinide kohta puudub teave. Raske pole ette kujutada, et Apple’i sõidukid võistlevad Apple Pargi ĂĽmmarguses keldris mingisuguse ĂĽlimoodsa Indy Formula nimel – isegi kui see on vaid unistus, tõesti.

Testimisel osalevate inimeste puhul jälgib igat autot ohutusjuht ja operaator; autojuhid osalevad igapäevastel kohtumistel Apple’i inseneridega, et vaadata tarkvarateavet ja testimise võimalusi. Lisaks pidid nad mõlemad käed kogu aeg roolis hoidma ja töötama päevas ainult ĂĽhe vahetuse, pidevate puhkepeatustega.

Autosid kontrollitakse omakorda iga päev enne igat katset ning enne käivitamist kuvatakse ekraanile automaatsed käsklused rooli keeramiseks, kiirendamiseks ja pidurdamiseks, et turvajuhid takistaksid vajadusel tegutsemist.

Pärast poleemikat väljalaske ĂĽle on hea näha Apple’ilt konkreetseid dokumente. Sellegipoolest oleks tore selle projekti kohta rohkem lugeda – kes seda kohe teab?

The Verge’i kaudu