Apple blokeeris “Uhkuse” kuvamise Venemaal

Apple on alati olnud uhke, et on ettevõte, mis võitleb vähemuste ja igaĂĽhe õiguse eest olla see, kes ta on, olenemata nahavärvist, soost, seksuaalsusest või muudest aspektidest. Kuid me kõik teame, et mõned tegurid võivad olla võimsamad kui teised – näiteks maailma suurimas riigis turu kaotamine võib olla tegur. hästi veenev.

Ma ütlen seda meie sõbra pärast Guilherme Ramboalates 9 kuni 5 Mac, minge ringi, vaadates watchOS-koodi ja tehes näiteks ebameeldiva avastuse:

Apple Watchi „Pride” valikuketas on kodeeritud, et seda ei kuvata, kui seotud iPhone asub Venemaal.

Kui mäletate, käivitas Apple nupu “Uhke” oma kella eest viimases WWDC-s austuseks liikumisele LGBT + – samamoodi, nagu ta on teinud seda varasematel aastatel, lansseerides vikerkaareteemalise käevõru ja muid sarnaseid toiminguid. Kahjuks ei pääse kahjuks meie vene sõbrad ekraanile.

On ĂĽtlematagi selge, et Venemaa on aastate jooksul võtnud järjest homofoobilisema poliitika. Samasooliste inimeste suhted on seaduses klassifitseeritud kui „mittetraditsioonilised“ ja seal 2013. aastal rakendatud seadus takistab seda, mida nad nimetavad „homopropagandaks“ – see tähendab LGBT + õiguste lihtsat kaitsmist seal viia vanglasse. Ja ärge isegi mõelge sellest, kui prooviksite avalikult kiindumust avaldada teiste samasooliste inimestega (ma ei ĂĽtle seda, seda teeb Itamaraty). Olukord oli tõeliselt kohutav.

Siinkohal on võimatu öelda, kas Apple’i otsus eemaldada Apple Watchi ekraan Venemaa territooriumilt on seotud Kremli mis tahes tellimustega, kas nad tegid seda lihtsalt hirmust kaotada oma koht (tuntud homofoobilisel) Venemaa turul või kas perspektiivis altruistlikumalt on see seotud kasutajate turvalisusega riigis.

Fakt pole iseenesest kurb – see peegeldab lihtsalt olukorda, mis on palju hullem ja mis (kahjuks) ei näita niipea muutuste väljavaateid. Unistamisel pole aga midagi halba.